ایجاد صنعت پایدار گردشگری در پساکرونا به کمک فناوری

ایجاد صنعت پایدار گردشگری در پساکرونا به کمک فناوری

بلک بلاگ: خراسان رضوی فناوری های نوظهور، کسب وکارهای مسافرتی و گردشگری را در سه دهه گذشته متحول کردند چونکه اینترنت در دسترس قرار گرفت و طیف گسترده ای از پلت فرم های الکترونیکی رزرو و کسب اطلاعات و سایر راهکارهای دیجیتال پدیدار شد.


به نقل از نیوز، پیش از همه گیری، استفاده از برخی راهکارهای تحول دیجیتال در صنعت توریسم مانند ردیابی تماس و فناوری های بدون تماس به کار گرفته شده بود که توانست به پیشگیری، اخطار و کاهش انتقال بیماری کمک نماید. در این گزارش انجمن مسافرتی آسیا و اقیانوسیه بعضی از فناوری هایی را معرفی کرده است که می تواند انعطاف پذیری بیشتری در صنعت توریسم عرضه کند.
ردیابی تماس در زمان واقعی
ردیابی تماس موثر می تواند به مقامات اجازه دهد تا سابقه حرکت بیمار مشکوک را در ۱۴ روز گذشته به سادگی ردیابی کنند. نتایج بررسی در سال ۲۰۲۰ نشان داد که ارزش بازار ردیابی تماس در سال ۲۰۲۰ برابر با ۱۴۷ میلیون دلار بود و تا سال ۲۰۳۰ به میزان ۱۵ درصد رشد خواهد نمود. باآنکه هدف اصلی پلتفرم های ردیابی تماس، کنترل شیوع بیماری های عفونی و حفظ حریم خصوصی داده هاست، اما فرصت هایی را برای شرکتهای جدید بوجود می آورد تا سهم خویش را از سهم درآمد موجود در بازار داشته باشند.
فناوری ضدعفونی کننده
فراتر از پیشگیری از انتقال از راه ردیابی تماس، ضدعفونی واقعی مناطق و اشیاء فیزیکی به همان اندازه مهم می باشد. این بیماری همه گیر، مبتکران را مجبور به ایجاد راه های کارآمدتر برای ضدعفونی کرده است و فرودگاه ها، قطارها و سایر سیستم های حمل و نقل اقدامات مشابهی را در این حوزه اتخاذ کردند. انتظار می رود که بازار سیستم های ضدعفونی یووی در سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۵ بتواند میزان ۱۱ درصد نرخ میانگین رشد مرکب را ثبت کند.
خدمات میهمان نوازی بدون تماس
استفاده از خدمات بدون تماس، رویه های جلوگیری از بیماری های عفونی را بهبود می بخشد و در بحبوحه همه گیری بیماری کووید- ۱۹ توجه زیادی را به خود جلب کرد. انتظار می رود که عرضه دهندگان خدمات میهمان نوازی با به حداقل رساندن خدمات تماس با دیجیتالی کردن اعلام حضور، خدمات خویش را بهبود بخشند تا میهمانان از قرار گرفتن در صف جلوی میز اجتناب کنند.


خدمات اعلام حضور و تحویل چمدان بدون تماس
در دنیای بعد از همه گیری، استانداردهای بالاتر در مورد سلامت و ایمنی، تصمیم گیری در صنعت سفر را هدایت می کند. انتظار می رود استفاده از فناوری بدون تماس افزایش یابد چونکه می تواند میزان انتقال را کم کند. خیلی از ذی نفعان در هوانوردی، میهمان نوازی و سایر بخش های در رابطه با گردشگری احیانا برای سفر بدون تماس تلاش خواهند کرد.
با افزایش سفرهای بدون تماس، فناوری تشخیص چهره بیومتریک نقش مهمی در تایید هویت و رزرو افراد ایفا می کند. هم اکنون، بیشتر فرودگاه ها همچنان به سیستم خودکار شناسایی اثر انگشت متکی هستند که فناوری شناسایی بیومتریک قدیمی با تماس است و برای شناسایی افراد استفاده می شود. با این وجود، با ظهور بیماری های عفونی مختلف، فرودگاه های بیشتری یک سیستم شناسایی جایگزین را انتخاب می کنند که امکان شناسایی بدون تماس را فراهم می آورد.
فناوری مراقبت های بهداشتی و بیمه
در بین همه گیری، افراد بیشتری مزایای فناوری مراقبت های بهداشتی را مشاهده نمودند و انتظار می رود تقاضای ابزارهایی برای دسترسی از راه دور به مراقبت های بهداشتی از این پس، افزایش یابد. در عصر کووید-۱۹، با مختل شدن سفر، خیلی از مسافران با ضرر مالی مواجه گشتند که سبب شد به اهمیت داشتن یک بیمه نامه که از منافع آنها در آینده غیرقابل پیشبینی محافظت می کند، پی ببرند.
علاوه بر این، پرداخت بدون تماس هم مورد نظر مسافران است. در نظرسنجی که از ۱۲۶۰ مسافر تجاری انجام شد، ۶۷ درصد گفتند که سیستم های پرداخت بدون تماس بسیار مهم هستند. امروزه، صنعت پرداخت های بدون تماس حدودا ۱۰.۳ میلیارد دلار آمریکا تخمین زده می شود و کشورها در کوشش برای مبارزه با همه گیری، محدودیت های تراکنش های پرداخت بدون تماس را به میزان قابل توجهی افزایش داده اند.
فوربس اعلام نمود: «انتظار می رود بازار جهانی پرداخت های بدون تماس از ۱۰.۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ به ۱۸ میلیارد دلار در پنج سال آینده برسد که معادل ۱۱.۷ درصد نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) است».
منبع:

1400/12/19
14:57:00
0.0 / 5
336
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴