کارت واکسن برای سفر به عتبات الزامی است

کارت واکسن برای سفر به عتبات الزامی است

به گزارش بلک بلاگ ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان اعلام نمود: برای کلیه زائرین عتبات دانشگاهیان شامل اصلی و ذخیره، داشتن کارت واکسیناسیون الزامی است.


به گزارش بلک بلاگ به نقل از ایسنا، ستاد عتبات دانشگاهیان اعلام نمود: به اطلاع کلیه زائرین عتبات دانشگاهیان شامل اصلی و ذخیره می رساند، برای اعزام به عتبات، داشتن کارت واکسیناسیون الزامی است و همه زائرانی که به صورت هوایی و در صورت بازگشایی مرزها به صورت زمینی عازم عراق شوند، باید واکسن کرونا زده باشند.
بر مبنای مصوبه ستاد مدیریت بیماری کرونا، داشتن کارت واکسیناسیون و نتیجه منفی آزمایشPCR برای۷۲ ساعت پیش از پرواز الزامی است. همینطور کشور عراق داشتن کارت واکسن با دو دوز تزریق و همراه بردن نتیجه منفی آزمایشPCR را برای زائرین لازم می داند.
گفتنی است، سفر به عتبات بدون داشتن کارت واکسیناسیون امکان پذیر نیست و شرکتهای هواپیمایی نمی توانند به افرادی که واکسن کرونا نزدند، بلیت بفروشند.
دانشگاهیان به این مورد توجه خاص داشته باشند که این قانون به منظور حفظ سلامت عمومی زائرین ایرانی و شهروندان کشور میزبان وضع شده و رعایت آن از لحاظ اجتماعی، اخلاقی و شرعی واجب است.
زائرانی که دو دز واکسن خویش را دریافت کرده اند، به سامانه درخواست کارت واکسن وزارت بهداشت رجوع کنند و درخواست صدور کارت واکسن دیجیتال به زبان فارسی و انگلیسی دهند.
لازم به ذکر است این کارت پس از صدور تا دو هفته بعد اعتبار دارد.
منبع:

1400/11/30
11:20:15
0.0 / 5
319
تگهای خبر: سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳