توسط انتشارات پیدایش؛

مجموعه داستان ماهی دختر برای بچه ها منتشر گردید

مجموعه داستان ماهی دختر برای بچه ها منتشر گردید

مجموعه داستان کودک ماهی دختر نوشته مکرمه شوشتری توسط انتشارات پیدایش منتشر و راهی بازار نشر شد.به گزارش بلک بلاگ به نقل از مهر، مجموعه داستان کودک «ماهی دختر» نوشته مکرمه شوشتری بتازگی توسط انتشارات پیدایش منتشر و راهی بازار نشر شده است.
تصویرگری این مجموعه توسط منیره منصوری انجام شده و دربرگیرنده سه داستان کوتاه برای بچه های گروه سنی ج است. بچه هایی که این داستان ها را می خوانند، جواب این سوالات را می گیرند که چرا همه چیزهای خوب خراب می شوند، چرا دست عروسکی که آدم خیلی دوست دارد کنده می شود، چرا کارتونی که آدم خیلی دوست دارد دیگر پخش نمی گردد، چرا بابابزرگ مهربان آدم می میرد، چرا بطری شیرکاکائو با چهارتا هورت خالی می شود، چرا فرشته ها برادر کوچولوی نق نقوی آدم را پس نمی گیرند و چرا سنگی که همه حرف های آدم را گوش می دهد یک دفعه می شکند؟
این کتاب، سه داستان کودک را برای کودکان شامل می شود که عناوین شان بدین سان است: «بابابزرگ کجا رفته؟»، «سنگ صبور چرا پس صبر نمی کند؟» و «یک دختر کافی است»
در قسمتی از داستان «سنگ صبور چرا پس صبر نمی کند؟» از این کتاب می خوانیم؛
تمام دیشب باران باریده بود. ماهی بامداد پس از صبحانه چکمه های پلاستیکی اش را پوشید و رفت توی حیاط. زیر چکمه هایش صدای کلوچ کلوچ می دادند. همه جا پر از گل شده بود. زیر درخت نارنج که رسید هنوز از برگ ها قطره های آب می چکید. خم شد تا به سنگ صبور سلام کند اما سنگ مثل همیشه نبود. سنگ صبور ترک خورده بود و از وسط دوتا شده بود. هر تکه از سنگ مثل انار بزرگ شکافته ای به یک سمت خم شده بود. سنگ صبور شکسته بود.
ماهی خم شد و توی دل سنگ را نگاه کرد. هیچی نبود. آنجا هم فقط سنگ بود. یعنی سنگ دیگر کار نمی کرد؟ فکر کرد یک چیز غصه دار برای سنگ تعریف کند ببیند دلش آرام می شود یا نه. ماهی خم شد و یک جوری که هیچ کس نشنود چیزی توی گوش سنگ گفت. پچ پچ پچ. همان چیزهایی که دیشب پیش از رفتن توی خانه برایش تعریف کرده بود. بعد سرش را بلند کرد و دستش را روی قلبش گذاشت. دلش بهتر نشده بود.
سنگ کار نمی کرد! ماهی فوری دو تکه سنگ را توی بغلش گرفت و از حیاط بیرون دوید. باید از یک نفر کمک می گرفت.
این کتاب با ۹۶ صفحه مصور، شمارگان هزار نسخه و قیمت ۲۷ هزار تومان انتشار یافته است.

1400/11/16
13:01:30
0.0 / 5
410
تگهای خبر: داستان , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱