پروژه مشترک فیلمسازی دانشگاه هنر و دانشگاه بابلزبرگ آلمان

پروژه مشترک فیلمسازی دانشگاه هنر و دانشگاه بابلزبرگ آلمان

به گزارش بلک بلاگ دانشجویان رشته های سینما و انیمیشن دانشگاه هنر و بابلزبرگ آلمان چهار فیلم کوتاه داستانی و یک اثر ترکیبی مشترک تولید خواهند کرد.


به گزارش بلک بلاگ به نقل از ایسنا، بعد از اجرای موفقیت آمیز فاز اول پروژه تولید فیلم مشترک دانشگاه هنر و دانشگاه فیلم بابلزبرگ تحت عنوان "Migration" که با پشتیبانی مؤسسه تبادلات دانشگاهی آلمان (DAAD) در سال ۲۰۱۹ با تولید شش فیلم کوتاه مستند و چهار انیمیشن کوتاه در شهرهای تهران و برلین به انجام رسید، فاز دوم این پروژه با عنوان "Crossroads" هم با بازگشت دانشجویان ایرانی به کشور مرحله نخست خویش را به پایان رساند.
در این برنامه دانشجویان رشته های سینما و انیمیشن دو دانشگاه در مجموع چهار فیلم کوتاه داستانی و یک اثر ترکیبی (Mixed-media) را تولید خواهند کرد. همینطور در مرحله اول هشت نفر از اعضای گروه ۱۹ نفره دانشجویان ایرانی که در سال ۲۰۲۰ برای حضور در پروژه انتخاب شده و در دو سال قبل به صورت آنلاین با گروه آلمانی هم اندیشی و همکاری داشته و در کارگاه های نوشتن خلاق و فیلمنامه نویسی و طراحی تولید شرکت کرده بودند، برای انجام فیلمبرداری نخستین فیلم خود در تاریخ یکشنبه ۷ آذر ماه جاری بعد از انجام مراحل اداری و رعایت مقررات و ملاحظات ویژه همه گیری کووید- ۱۹، به سرپرستی دکتر داریوش اسماعیلی که وظیفه طراحی، و مدیریت اجرای این پروژه را در چهارسال گذشته به عهده داشته، عازم برلین شدند.
مرحله پیش تولید در روز سه شنبه سی ام نوامبر ۲۰۲۱ (۹ آذر) با حضور کامل هر دو گروه در جلسه معارفه، شروع و با برگزاری جلسه تولید و هماهنگی ادامه یافت. همینطور در ایام بعد تا چهارشنبه هشتم دسامبر (۱۷ آذر)، پیش تولید با نگارش، بررسی، بازنویسی و ترجمه فیلمنامه به زبان آلمانی، انتخاب لوکیشن، عقد قراردادها و دریافت مجوزهای لازم و تدارک لوازم، ادوات و تجهیزات مورد نیاز برای فیلمبرداری به انجام رسید تا امکان شروع فیلمبرداری در ایام نهم و دهم دسامبر در دو لوکیشن متفاوت فراهم و به همین ترتیب در ایام کاری هفته بعد، در لوکیشن های دیگر میسر شود.
با وجود سرمای شدید و دشواری های آمد و شد به علت بارش بی سابقه برف، همان گونه که انتظار می رفت، کار با همکاری صمیمانه دانشجویان آلمانی و با تجهیزات حرفه ای پیشرفته، به بهترین شکل انجام و فیلمبرداری در ساعت ۱۹ روز چهارشنبه پانزدهم نوامبر با موفقیت به پایان رسید.
در حال حاضر گروه درحال انجام مرحله تدوین برای تهیه ی نسخه ی کامل فیلم و ارسال آن به آلمان برای انجام مراحل نهایی آماده سازی برای نمایش است و بر مبنای برنامه ریزی انجام شده مراحل بعدی پروژه در تابستان آینده با حضور گروه آلمانی در تهران و همکاری دانشجویان ایرانی، پیگیری خواهد شد.
منبع:

1400/10/27
23:28:03
0.0 / 5
558
تگهای خبر: برنامه , داستان , سینما , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵