برای بررسی بیشتر نسخه ۲۶ تیر؛

طرح پشتیبانی از کاربران فضای مجازی بار دیگر به مرکز پژوهش ها ارجاع شد

طرح پشتیبانی از کاربران فضای مجازی بار دیگر به مرکز پژوهش ها ارجاع شد

به گزارش بلک بلاگ نمایندگان عضو کمیسیون مشترک بررسی طرح پشتیبانی از حقوق کاربران فضای مجازی بار دیگر با درخواست ارجاع طرح به مرکز پژوهش های مجلس جهت بررسی کارشناسی بیشتر موافقت کردند.به گزارش بلک بلاگ به نقل از مهر، دوازدهمین نشست کمیسیون مشترک طرح پشتیبانی از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی عصر امروز سه شنبه با حضور اکثریت اعضا برگزار شد.
در این نشست نمایندگان عضو کمیسیون بعد از بحث و بررسی در مورد نحوه ادامه پیگیری طرح پشتیبانی از حقوق کاربران فضای مجازی و به دنبال درخواست مرکز پژوهش های مجلس برای مهلت جدید رسیدگی به این طرح با این درخواست موافقت کردند.
نمایندگان عضو کمیسیون مشترک در این نشست در مورد نحوه ادامه بررسی طرح به دور از حاشیه های رسانه ای و سیاستکاری تاکید نمودند و بر این اساس مقرر شد نسخه در ارتباط با تیرماه ۱۴۰۰ بار دیگر در دستور بررسی مرکز پژوهش های مجلس قرار گیرد.
نمایندگان مجلس در این جلسه در این خصوص بحث کردند که با عنایت به اصول آیین نامه های داخلی مجلس همچون ماده ۱۲۴، بررسی این طرح در مرکز پژوهش های مجلس تنها شأن کارشناسی داشته و مرکز پژوهش های مجلس مجاز نیست که نسخه اصلی طرح را که در صحن علنی به هشتاد و پنجی شدن آن رای داده شد، تغییر دهد.
در همین حال آنها با تغییر نام و مفاد طرح پیش از آنکه کلیات آن به رای گذاشته شود مخالفت کردند.
نمایندگان عضو کمیسیون بررسی طرح پشتیبانی از حقوق کاربران فضای مجازی تاکید نمودند که نباید سرعت را فدای دقت در بررسی این طرح کرد و از طرفی از دست دادن زمان هم معقول نیست.
آنها در این نشست با پیشنهاد مرکز پژوهشها برای استمهال مجدد موافقت کردند.
در این جلسه پیرو رای گیری انجام شده از جانب هیئت رئیسه، نمایندگان به این مورد رای دادند که با عنایت به درخواست مرکز پژوهش های مجلس، این طرح در مدت ۲۰ روز در کارگروه کارشناسی بررسی شود.
به این ترتیب که مرکز پژوهشها باید روی نسخه پیشنهادی وزارت ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی و با در نظر گرفتن نظرات تکمیلی اعضای کمیسیون و کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس روی نسخه مورخ ۲۶ تیرماه ۱۴۰۰ که طرح اصلی به حساب می آید رای کارشناسی خویش را اعلام کنند.


منبع:

1400/10/08
12:39:54
0.0 / 5
305
تگهای خبر: خدمات , رسانه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵