قاضی زاده هاشمی:

بهره برداری از املاک بنیاد شهید و امور ایثارگران تنها برای خدمت رسانی به ایثارگران مجاز است

بهره برداری از املاک بنیاد شهید و امور ایثارگران تنها برای خدمت رسانی به ایثارگران مجاز است

نشست معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با معاونین سازمان های تعاونی بنیاد با موضوع بررسی وضعیت املاک و دارایی های سرمایه ای شرکتها و مراکز تابعه بنیاد، روز سه شنبه 7 دی ماه 1400 در سالن جلسات ساختمان مرکزی بنیاد شهید و امور ایثارگران اجرا شد.


به گزارش بلک بلاگ به نقل از ایسنا، دکتر سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در این جلسه با تاکید بر این که میزان املاک بنیاد شهید و امور ایثارگران باید شفاف شود، اظهار داشت: مجموع دارایی های متعلق به خانواده شاهد و ایثارگر شامل اموال متعلق به بنیاد و اموال خانواده شهدا در قالب سهام در بعضی شرکتها می شود اما آمار دقیقی از اموال وجود ندارد.
وی افزود: پرونده های بازی در مورد برخی املاک وجود دارد ضمن این که میزان گردش مالی مجموعه شرکت های اقتصادی شفاف نیست و باید به روشنی احصا شده و سازمان املاک بنیاد باید آمار دقیقی از دارایی های بنیاد شهید و امور ایثارگران ارائه کند.
معاون رییس جمهور اشاره کرد: کلیه حاضران در این نشست، در سمت هایی هستند که از دارایی های بنیاد اطلاع دارند و می توانند گزارشی از املاک بنیاد شهید و امور ایثارگران ارائه و اگر برنامه و طرحی هم دارند، عنوان کنند. ما با برخی شرکتها مواجه هستیم که تمامی مدارک آنها در اختیار سازمان اموال و املاک نیست که ضرورت دارد هر چه زودتر شفاف سازی و تعیین تکلیف شوند.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران اشاره کرد: اکنون دارایی هایی در اختیار بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار دارد و باید کاری نماییم که این دارایی زاینده باشد. ما وظیفه امانت داری و ارتقای املاک و اموال بنیاد را بر عهده داریم. باید به فکر آینده باشیم و از اموال بنیاد شهید و امور ایثارگران در جهت خدمت رسانی به ایثارگران استفاده بهینه و محافظت نماییم.
حجت الاسلام والمسلمین یوسفعلی شکری نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز ضمن ابراز خشنودی از برگزاری این جلسه اظهار داشت: این جلسه بسیار حائز اهمیت و راهبردی است و باید ادامه داشته باشد تا وضعیت املاک بنیاد شهید و امور ایثارگران مشخص شود.
حجت الاسلام والمسلمین شکری با اعلان اینکه اموال بنیاد باید سامان دهی شود، اشاره کرد: بهره برداری از املاک بنیاد شهید و امور ایثارگران باید در امتداد منافع خانواده معظم شهدا و ایثارگران باشد.
حاضران در این جلسه در ادامه به بحث و تبادل نظر درباب موضوعات مشترک پرداختند.
در این جلسه، طاهر موهبتی معاون توسعه مدیریت و منابع، محسن فرج اللهی مدیرعامل سازمان اموال و املاک کوثر، علی دستجردی مدیرعامل سازمان مجتمع های فرهنگی سیاحتی کوثر، ناصر فخاری مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر، حجت الله امانی رییس هیئت مدیره و مدیرعامل مؤسسه فرهنگی، ورزشی و توان بخشی ایثار، رضا چلداوی رییس دانشگاه شاهد و ایرج عربی مدیرعامل شرکت متد حضور داشتند.1400/10/07
22:08:22
0.0 / 5
13951
تگهای خبر: برنامه , شركت , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳