توسط كتابستان معرفت انجام شد؛

چاپ کتابی در ستایش اتلاف وقت

چاپ کتابی در ستایش اتلاف وقت

کتاب خوشا اتلاف وقت! نوشته آلن لایتمن با ترجمه عرفان حسن زاده توسط انتشارات کتابستان معرفت منتشر و راهی بازار نشر شد.به گزارش بلک بلاگ به نقل از مهر، کتاب «خوشا اتلاف وقت!» نوشته آلن لایتمن اخیرا با ترجمه عرفان حسن زاده توسط انتشارات کتابستان معرفت منتشر و راهی بازار نشر شده است.
آلن لایتمن، فیزیکدان، نویسنده و پژوهشگر آمریکایی که عضو منتخب «فرهنگستان علوم و هنر» آمریکا است در اثر خود «خوشا اتلاف وقت!» با نگاهی فلسفی به مساله زمان، تنبلی و اتلاف پرداخته است. لایتمن که آثار پرفروشی چون «رؤیای انیشتین» را نوشته، در کتاب «خوشا اتلاف وقت!» که تلفیقی از مشاهدات، پژوهشها و تأملات خودش است، به نسبت میان انسان، زیست مدرن و وقت پرداخته و نشان داده است مدرنیسم چگونه زمان را برای انسان دگرگون کرده است.
«خوشا اتلاف وقت!» در یک مقدمه و هشت فصل نوشته شده است. در هر فصل، او به گوشه گوشه جهان سفر کرده، آن جا ما که کمتر به آنها توجه کرده ایم. مکان هایی که از زندگی مدرن دور مانده است و نشان داده است مردم آنجا چگونه وقت خویش را می گذارند.
لایتمن اعتقاد دارد سبک زندگی مدرن، ما را وادار کرده است بر تک تک لحظات زندگی مان کنترل و اِشراف داشته باشیم و هیچ لحظه ای را نگذاریم که به غفلت ما برود اما او بُعد دیگری را به ما نشان داده است. این کنترل گری ما را گرفتار نوعی استرس می کند و نمی گذارد لذت زندگی را کامل بچشیم.
در «خوشا اتلاف وقت!»، هدف اصلی نویسنده دادن یک نسخه قطعی نیست بلکه نشان دادن یک پنجره جدید است. لایتمن می گوید باید بگذاریم زندگی هم مسیر خودش را برود و اتلاف وقت قرار نیست چون سیلی بنیان کن زندگی ما را زیر و رو کند.
این کتاب با ۸۸ صفحه و قیمت ۲۵ هزار تومان انتشار یافته است.


منبع:

1400/10/01
22:03:35
0.0 / 5
369
تگهای خبر: سفر , كتاب , نویسنده
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵