پرده خوانی زندگی نامه شهید حاج قاسم در گلزار شهدای کرمان

پرده خوانی زندگی نامه شهید حاج قاسم در گلزار شهدای کرمان

به گزارش بلک بلاگ کرمان رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمان اظهار داشت: زندگی نامه و قسمتی از سرگذشت شهید حاج قاسم بصورت پرده خوانی در گلزار شهدای کرمان انجام می شود.


مجتبی اسدی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: پرداختن به ابعاد شخصیت و زندگی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در سالگرد اول و همین طور بحث روایتگری همرزمان و بیان سرگذشت و زندگی نامه ایشان مدنظر بوده است.
وی ادامه داد: در سالگرد دوم برنامه ریزی شد تا در قالب هنر به این مسایل پرداخته شود و به تمامی این امور این شهید بزرگوار، پیوست هنری داشته باشیم.
اسدی با اعلان اینکه امیدواریم این اقدام یک کار فاخر و اثر گذار با رویکرد مردمی باشد، اظهار داشت: در سالگرد دوم شهید سلیمانی هدف این است، برنامه هایی که برای مردم اجرا می شود به زبان خود مردم باشد چونکه اثرگذاری بهتری می تواند داشته باشد.
رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمان افزود: از جانب دیگر حاج قاسم نوعی از زندگی داشتند که باید پیوست هنری و فرهنگی هم در کنار آن وجود داشته باشد.
اسدی اظهار داشت: زندگی حاج قاسم پر از فراز و نشیب های احساسی و نقاط بحرانی و عطفی بوده است البته خود ایشان نیز اهل هنر بودند. بدین سبب امسال پرداختن به شخصیت این شهید والا مقام به شکل هنری مدنظر بود.
وی با اعلان اینکه این رویداد فرهنگی و هنری که به همت بنیاد حفظ و نشر آثار شهید سپهبد قاسم سلیمانی (مکتب حاج قاسم) و با همکاری حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار می شود، اظهار داشت: این رویداد از ۱۱ آذر ماه ۱۴۰۰ به مدت یک ماه در ۱۰ استان مختلف اجرا خواهد شد.
وی افزود: روایت حبیب یکی از ویژه ترین برنامه هاست که هر ساله در تهران برگزار می شد و گاهی راوی ها خدمت مقام معظم رهبری در بیت ایشان می رسیدند که متاسفانه به خاطر کرونا تعطیل شده بود.
وی افزود: در ابتدا، قصد بر این بود که از حسینیه تهران تا حسینه شهدای کرمان این برنامه اجرا شود که بخاطر یکسری از مشکلات جهت نشستن مستمعین برنامه اصلی به سالن فرهنگیان واقع در خیابان سرباز منتقل شد.
وی به برنامه «به وقت شهادت» این کاروان اشاره و اشاره کرد: «کاروان هنری روایت حبیب» در کرمان «ویژه نامه به وقت شهادت» از ساعت 23: 30 تا 1: 20 بامدادان همزمان با ساعت شهادت حاج قاسم سلیمانی با اجرای برنامه های «نقالی و پرده خوانی»، اجرای نمایش «ژنرال» و خاطره گوبی مادران شهید برگزار می گردد.
گفتنی است: «کاروان هنری روایت حبیب» تا روز شنبه 13 آذرماه با برگزاری و اجرای برنامه های مختلف در کرمان ادامه خواهد داشت.
منبع:

1400/09/11
23:40:30
0.0 / 5
499
تگهای خبر: برنامه , رمان , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱