حجت الاسلام والمسلمین مهدی ایمانی پور تأكید كرد:

تشکیل هیأت اندیشه ورزی برای جهبه فرهنگی انقلاب

تشکیل هیأت اندیشه ورزی برای جهبه فرهنگی انقلاب

به گزارش بلک بلاگ رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با تاکید بر تشکیل هیأت اندیشه ورزی برای جهبه فرهنگی انقلاب از تدوین و تصویب سند فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با عنوان رئیس شورای هماهنگی امور فرهنگی بین المللی در دفتر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) اطلاع داد.


به گزارش بلک بلاگ به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی ایمانی پور، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در اولین دیدار خود با معاونین، مدیران و کارکنان این سازمان، ضمن تبریک فرارسیدن هفته بسیج به همه بسیجیان غیور، بصیر و ایثارگر، یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و سالهای جنگ تحمیلی بخصوص شهدای اقتدار فرهنگی و یاد یاران (همکاران درگذشته سازمان) را گرامیداشت و اظهار داشت: ان شاء الله تفکر و نگاه بسیجی در فعالیتهای ما حاکم شود و بتوانیم با این تفکر، مسیر پیش رو را بهتر و هموارتر طی نماییم.
وی اضافه کرد: مکتب سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، مکتب الهی برساخته از تفکر بسیجی است که در مکتب آن شهید والامقام، تفکر بسیجی مصداق تبدیل تهدید به فرصت است.
رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اظهار نمود: همانگونه که انقلاب اسلامی با توکل بر خداوند متعال و رهبری فرزانه به پیروزی رسید، با اعتبار آنان و ایمانی که بر دل جوانان انقلابی و ولایتمدار نشست، ظرفیتی تشکیل شد که آنچه حاصل شد، دستاوردی عظیم بود.
گام‎های رو به جلو برمی داریم
وی یکی از خصوصیت های این دوره و خواسته های مشترک مقام معظم رهبری، رئیس جمهور، مجلس شورای اسلامی و وزیر ارشاد را تحول خواند و تاکید کرد: امیدوارم در دوره دهم ریاست سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، شاهد تحول باشیم.
حجت الاسلام والمسلمین ایمانی پور مطرح کرد: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از آغاز حیاتش تابحال که 27 سال می گذرد، فراز و فرودهایی داشته است که ما تمام زحمات این سال ها را ارج می نهیم و باید برای تحقق دیپلماسی فرهنگی از ظرفیت های بالقوه، هدف گیری، سیاستگذاری و راهبردهای صحیح استفاده و رو به جلو قدم برداریم.
وی اذعان کرد: مقام معظم رهبری کمبود و ناکافی بودن کار فرهنگی در سطح تراز انقلاب اسلامی را صدمه اصلی فعالیتهای ما می دانند و گله مند هستند. ازاین رو شعار دوره جدید را تحقق دیپلماسی فرهنگی در تراز چهل واره انقلاب اسلامی با عنایت به بیانیه گام دوم برگزیدیم.
رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اضافه کرد: امیدواریم شاهد شکل گیری دیپلماسی فرهنگی در تراز چهل واره انقلاب اسلامی باشیم و تلاش می نماییم در سه حوزه سازمانی، ملی و فراملی تحقق یابد.
استفاده از نیروهای جوان انقلابی و تحول خواه
وی افزود: در گام اول، ظرفیت های اساسنامه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را بازنگری می نماییم، چونکه سازمان قابلیت آنرا دارد که خاص شود. در گام بعدی به دنبال جوان گرایی و استفاده از نیروهای جوان انقلابی و تحول خواه در سطوح مدیریتی داخل و خارج از کشور هستیم.
حجت الاسلام والمسلمین ایمانی پور مطرح کرد: امیدواریم با به بهره مندی از هیأت اندیشه ورزی فراسازمانی، نگاه ها را نسبت به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مبحث دیپلماسی فرهنگی حساس تر نماییم.
وی همچنین، از تدوین و تصویب سند فرهنگی در دفتر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) اطلاع داد و اظهار داشت: در این سند، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با عنوان رئیس شورای هماهنگی امور فرهنگی بین المللی قید شده است. تلاش می نماییم سازمانی که بنا بود با مطالبه رهبر معظم انقلاب شکل گیرد، احیاء نماییم. مطالبه معظم له از ادغام، انسجام و تقسیم کار ملی بود و از قرار گاه مشترک صحبت کردند. ما همواره از سفارش های ناب ایشان در این مجموعه بهره خواهیم برد.
رتبه بندی فرهنگی، هم ترازی کارکنان، شایسته سالاری، توجه خاص به بحث اعزام رایزنان فرهنگی، تشکیل کمیته انتصابات، تقویت فرهنگ سازمانی، نهادینه شدن اخلاق، توسعه آموزش های کاربردی، بهبود تصویر سازمان و گفت وگوهای رسانه ای، ارتقای بودجه سازمان، بهره گیری از فضای مجازی و تشکیل هیأتی از نخبگان برای جهبه فرهنگی انقلاب و احیای دیپلماسی عمومی از نکات ارائه شده توسط حجت الاسلام والمسلمین ایمانی پور بود.1400/09/04
11:19:47
0.0 / 5
274
تگهای خبر: رسانه , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳