کتاب تاریخ اسلامی در آلمان منتشر گردید

کتاب تاریخ اسلامی در آلمان منتشر گردید

به گزارش بلک بلاگ «تاریخ اسلامی» نوشته سمیر مراد در آلمان منتشر گردید. نویسنده در این کتاب رویدادهای تاریخی جهان از آغاز تابحال را با نگاه و نگاهی اسلامی تحلیل کرده است.


به گزارش بلک بلاگ به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در آلمان، کتاب «تاریخ اسلامی» نوشته Samir Morad (سمیر مراد) در ۶۵۷ صفحه منتشر گردید. این کتاب فوریه ۲۰۲۱ به بازار کتاب آلمان آمده است.
نویسنده در این کتاب با استفاده از داستان های انبیا، منابع عربی، تاریخ طبری، همینطور منابع در ارتباط با جنگ های صلیبی و تاریخ زندگی مسلمانان در کشورهای مختلف، کوشیده تا رویدادهای تاریخی جهان را از آغاز تابحال از دیدگاه اسلامی مورد تحلیل قرار دهد. سمیر مراد اعتقاد دارد که اگر مسلمانان از منظر اسلامی، وقایع تاریخی را مورد بررسی قرار دهد، می توانند در شرایط کنونی و در آینده به سادگی زندگی خواهند کرد.
پژوهش های اسلامی در آلمان رونق بسیاری دارد و منابع مهم و بسیاری در جهت تایید اسلام منتشر می شوند. منابعی که با استفاده از نگاههای نوین علوم انسانی نوشته شده اند. نیک است که مترجمان و ناشران ایرانی هم به این پژوهشها توجه کرده و آنها را در اختیار مخاطبان و علاقه مندان ایرانی هم قرار دهند.
اساسا ترجمه این آثار و همینطور ترجمه و انتشار آثار ایرانی در آلمان به نزدیکی و گفت وگوی هرچه بیشتر ملت آلمان و مسلمان های این کشور با ایرانی ها منجر خواهد شد.
منبع:

1400/08/24
23:44:34
0.0 / 5
478
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴