یاسر احمدوند مطرح كرد؛

نوشت افراز ایرانی احتیاج به بازارپردازی دارد

نوشت افراز ایرانی احتیاج به بازارپردازی دارد

معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با اعضای هیات مدیره انجمن فرهنگی ایران نوشت اظهار داشت: نوشت افزار ایرانی احتیاج به بازارپردازی دارد و باید در این عرصه از نظام یارانه ای دور شویم.به گزارش بلک بلاگ به نقل از مهر، به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نشست هم اندیشی اعضای هیئت مدیره انجمن فرهنگی فعالان نوشت افزار ایرانی اسلامی (ایران نوشت) با یاسر احمدوند، معاون امور فرهنگی روز گذشته، سه شنبه (۱۸ آبان ۱۴۰۰) برگزار گردید. در این نشست اعضای هیئت مدیره ضمن اشاره به قدمت ۱۰ ساله این انجمن فرهنگی و فعالیتهای آن سخن گفتند و درباره لزوم تعیین تکلیف حوزه نوشت افزار، تشویق تولیدکننده ها به تولید نوشت افزار ایرانی، تأمین کاغذ نوشت افزار، برگزاری نمایشگاه نوشت افزار، کنترل و نظارت بر چاپخانه ها، تجاری کردن محتوای تولیدات داخلی و کاراکترسازی صحبت کردند.
یاسر احمدوند ضمن اشاره به ضروری بودن پشتیبانی از حوزه نوشت افزار اظهار داشت: باید به سمت بازارسازی حرکت نماییم و از نظام یارانه ای دور شویم. وقتی توان تولید وجود دارد و متقاضی خرید هم هست، در نتیجه بازاری برای محصولات وجود دارد و باید به سمت بازارسازی حرکت نماییم.
وی افزود: یارانه باید به زیرساخت ها یا امکانات عرضه و توزیع داده شود. باید درباره این شیوه ها هم اندیشی بیشتری صورت گیرد. معتقد پشتیبانی از انجمن ها هستم. صلاح انجمن ها در آن است که متکی به دولت نباشند بلکه به سمت بازاریابی و ایجاد بازار برای کالاها حرکت نماییم.
معاون امور فرهنگی با تکیه بر لزوم سیاستگذاری و هدایت نوشت افزار اظهار داشت: به نظرم تولیت این حوزه الان در اختیار نهادی نیست. باید برای این مورد طرحی جامع همراه با حدود مشارکت نهادهای مختلف تدوین و بعنوان یک طرح در دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی مطرح شود. باید در این طرح خلاء ها و لزوم تولی گری آن مشخص شود.
احمدوند افزود: اگر تولید نوشت افزار یک مقوله اقتصادی نباشد، پیش نخواهد رفت و به شخص یا دولتی متکی نخواهد شد. برای این منظور میتوان از ظرفیت دیگر نهادها برای این حوزه استفاده نمود. در حوزه کاغذ هم باید اظهار داشت که وظیفه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ورود به تولید یا پیگیری مبحث کاغذ نیست اما چون لزوم ناشران است در این عرصه ورود پیدا کرده است. تولیدکنندگان نوشت افزار هم باید طرح اقتصادی شفافی ارائه دهند تا بتوان برای آن برنامه ریزی نمود.

1400/08/19
12:16:22
0.0 / 5
453
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲