تیزر فیلم های سینمایی از تلویزیون پخش می شود؟

تیزر فیلم های سینمایی از تلویزیون پخش می شود؟

بلک بلاگ: در صورتیکه رئیس جدید سازمان صدا و سیما نخستین جلسه رسمی خودرا با برخی اهالی سینما برگزارکرده، اما از طرف این سازمان هیچ حمایت جدی برای فیلم های درحال اکران دیده نمی گردد و صاحبان فیلم ها نسبت به وضعیت پخش تیزرهای سینمایی گله مند هستند.


به گزارش بلک بلاگ به نقل از ایسنا، بعد از گذشت یک سال و نیم رکود در سینما مدتی است کور سوی امیدی برای بازگشت رونق به گیشه بین سینماداران و صاحبان فیلم هایی که متقاضی اکران می شوند به وجود آمده است. خیلی از مدیران سالن های سینمایی تاکید دارند که بجز اکران فیلم های خوب، مهم ترین مسئله برای آشتی مخاطبان با سینما این است که مردم از باز بودن سالن های سینما آگاه شوند، اما از رسانه ملی که گسترده ترین اطلاع رسانی را می تواند در این زمینه انجام دهد آنچنان که انتظار بوده اقدامی دیده نشده است.
در ماه های گذشته اکران فیلم کمدی «دینامیت» سبب شد که وضعیت فروش سینما کمی تغییر کند. این فیلم که از تیر ماه روی پرده آمده تا حالا بیش از ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بلیت فروخته که همین هم با تبلیغ های مجازی و علاقه مندی خود مخاطبان به دست آمده است. در این بین برای رونق بیشتر سینما، امید سینمادارها به اکران فیلم جدید اصغر فرهادی نماینده سینمای ایران در اسکار است که از شروع اکران یعنی روز پنجم آبان تا کنون بیش از ۲ میلیارد تومان فروش داشته است. در کنار این فیلم قرار بود «گشت سه» ساخته سعید سهیلی هم اکران شود که تا حالا این اتفاق عملی نشده ولی مقرر است از روزهای آینده به مرور حدود ۱۰ فیلم وارد چرخه اکران شوند. این در حالیست که تقریباً هیچ کدام از فیلم هایی که اخیراً روی پرده آمدند تیزری در تلویزیون نداشتند.
دراین باره مدیر دفتر پخش «خانه فیلم» که مسئولیت اکران دو فیلم «قهرمان» و «دینامیت» را برعهده دارد به ایسنا می گوید: متاسفانه مدت هاست که تلویزیون به فیلم های سینمایی تیزر نمی دهد و اساساً ارتباط خوبی با سینما ندارد. ما برای «دینامیت» تیزر دادیم ولی پخش نکردند بنا بر این برای «قهرمان» دیگر هیچ اقدامی نکردیم.
سعید خانی ادامه می دهد: تقریباً دو سالی می شود که در دوران کرونا، صدا و سیما شمشیر را از رو برای سینما بسته است. قبلا آنها فیلمی را می دیدند و به لحاظ تأثیرگذاری و فرهنگی بودن تعدادی تیزر رایگان می دادند که کف آن ۵۰ تیزر بود و برای فیلم های بطورمثال دفاع مقدسی حدود 500 تیزر. اما گاهی هم جوری رفتار کرده اند که انگار منت بر سر سینما می گذارند؛ بطورمثال گفتند سه میلیارد تومان تیزر به فیلم ها می دهند، که البته وقتی آن تیزر را دو بار در یک زمان و موقعیت خوب (قبل از یک سریال) پخش کنند تمام می شود!
وی اضافه می کند: برای فیلم «دینامیت» هم که تیزر دادیم، گفتند از نظر آنها محصول ارزشمندی نبوده تا بخواهند تیزر رایگان بدهند. برهمین اساس متاسفانه رویکرد حمایتی از سینما در تلویزیون صورت نگرفته و امیدواریم با حضور آقای جبلی (رییس جدید صدا و سیما) حمایت بیشتری از سینما صورت گیرد تا دست کم مردم بدانند که سینماها باز هستند.
همچنین علی سرتیپی - مدیرعامل فیلمیران و پخش کننده فیلم «درخت گردو» - هم می گوید: آخرین فیلمی که برای پخش تیزر تلویزیونی داریم «درخت گردو» بود، اما تعداد قابل توجهی پخش نکردند و فقط در چند روز اول اکران تیزر پخش گردید که برای فیلم هیچ فایده ای نداشت.
به گزارش بلک بلاگ به نقل از ایسنا، هفتم مهرماه پیمان جبلی در نخستین روز مدیریت رسمی خود در سازمان صدا و سیما، نخستن جلسه رسمی اش را با چند تهیه کننده سینما برگزار کرد.
در آن دیدار با حضور غلامرضا موسوی، سید ضیاء هاشمی، مرتضی شایسته، محسن جاهد، ابوالحسن داودی و مرتضی شمسی، تهیه کنندگان سینما دیدگاه های خودرا درباب چگونگی کمک بیشتر رسانه ملی به سینماگران همچون تمرکز تصمیم گیری برای موضوع تیزرهای تبلیغی برای محصولات فرهنگی همچون فیلم های سینمایی، ارتقای تولید مشترک بین سینما و تلویزیون، مشارکت سینماگران در تولید برنامه های سینمایی تلویزیون، افزایش مبالغ خرید حق پخش محصولات سینمایی توسط تلویزیون و نیز بازگشت مسئولیت رسیدگی به شبکه نمایش خانگی و مجوزهای آن به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کردند، که البته این مورد آخر در خبر انتشار یافته از طرف روابط عمومی صدا و سیما حذف شده بود.
منبع:

1400/08/09
12:03:53
0.0 / 5
763
تگهای خبر: برنامه , خرید , رسانه , رمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲