قول های محمود شالویی برای حمایت از موسیقی

چراغ کنسرتهای حضوری روشن می شود

چراغ کنسرتهای حضوری روشن می شود

به گزارش بلک بلاگ سرپرست معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت وگویی با ایسنا به برنامه هایی اشاره نمود که برای پشتیبانی از موسیقی در نظر دارد.


در مصاحبه ای با محمود شالویی ـ سرپرست معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ تصمیم گرفتیم از او درباره سیاست های کوتاه مدتی بپرسیم که برای پشتیبانی از هنرمندان موسیقی و خصوصا فعالان حوزه موسیقی نواحی در نظر گرفته است که او این گونه پاسخ داد: چهاردهمین دوره جشنواره موسیقی نواحی در کرمان در هفته گذشته به پایان رسید که در این دوره شاهد حضور بیشتر از ۷۰ هنرمند موسیقی نواحی از نقاط مختلف کشور بودیم. این امر نشان داده است که حالا در دوران کرونا به مرور به مقطعی می رسیم که چراغ کنسرتهای حضوری موسیقی روشن و امکان حضور مخاطبان فراهم می شود.
این مقام مسئول افزود: امیدواریم با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برای ایجاد شرایط مطلوب سالن ها جهت میزبانی مخاطبان و واکسیناسیونی که به صورت عمومی و پرشتاب انجام می گیرد، بزودی شاهد برگزاری کنسرتهای زنده باشیم.
محمود شالویی که در حاشیه افتتاح تالار «حسین دهلوی» در ساختمان رودکی با خبرنگار بخش موسیقی ایسنا گفتگو می کرد، در پاسخ به این پرسش که برگزاری کنسرت در سالن هایی که با هدف تمرین و ضبط ساخته می شوند، با نقدهایی رو به رو می شده است. با عنایت به این مسائل چه تدابیری برای ساخت سالن های مناسب برای برگزاری کنسرت در نظر گرفته شده است؟ پاسخ داد: سالن «دهلوی» که افتتاح شد، یکی از ابتکارات مهمی است که دولت برای تکمیل و انجام آن اصرار و اهتمام داشته است. سیاست دولت این است که بتواند توزیع مناسب و عادلانه امکانات فرهنگی و هنری را در سرتاسر کشور داشته باشد.
او در انتها ابراز امیدواری کرد، بتوانند متناسب با نیاز جامعه و به اندازه مقدورات بودجه ای و حمایت هایی که خوشبختانه در دستور کار دولت قرار گرفته، تجهیزات موثر و کافی را برای برگزاری کنسرت ها و تجهیز سالن ها فراهم نمایند و اضافه کرد: اتفاقا آقای رئیس جمهور هم فرموده اند مسائل فرهنگی جزو اولویت های ما است و آنرا در کنار معیشت و اشتغال مردم جزو اولویت ها می دانیم.
منبع:

1400/08/08
09:02:45
0.0 / 5
558
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳