وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبرداد؛

تمرکز زدایی برنامه های فرهنگی و هنری از تهران

تمرکز زدایی برنامه های فرهنگی و هنری از تهران

به گزارش بلک بلاگ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: در چهار سال پیش رو اهتمام می نماییم خیلی از برنامه ها فرهنگی و هنری را از تهران تمرکززدایی و به مناطق بومی کشور واگذار نماییم.به گزارش بلک بلاگ به نقل از مهر، محمد مهدی اسماعیلی روز پنجشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار نمود: تلاش ما این است که برنامه های فرهنگی و هنری را با تمرکززدایی از تهران به مناطق بومی در کشور مثل کردستان ببریم و در این راستا نیز ستادی را در وزارتخانه تشکیل داده ایم.
وی اضافه کرد: با بهره گیری از ظرفیت هایی که سفرهای استانی رییس جمهور به وجود می آورد برنامه های زیربنایی در زمینه فرهنگ و هنر را به پیش می بریم و امیدواریم با سفر هیأت دولت به کردستان، اعتبارات مضاعفی به زیر ساخت های فرهنگی این استان اختصاص پیدا کند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد: فرهنگ هم مثل ورزش است و باید مردم خودشان اقدام به کارهای فرهنگی کنند و نقش وزارت ارشاد بجای تولیدات فرهنگی باید به سمت ارتقای فاکتورهای فرهنگ عمومی بوده و خروجی آن ارتقای اعتماد و مشارکت مردمی باشد.
اسماعیلی اضافه کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ماموریت خودش می داند که مقوله فرهنگ و هنر را به قابلیت های عمومی برگرداند پس در این راستا نیازمند پیشتازی بزرگان در هر منطقه ای هستیم که در کردستان شورای فرهنگ عمومی باید از این ظرفیت ها استفاده نماید.
وی تاکید کرد: باید فرهنگ عمومی در استان با تولیت شوراهای فرهنگ عمومی تقویت شود پس تلاش خواهیم کرد از همه ظرفیت ها برای توسعه فرهنگ عمومی استفاده نمائیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در این سفر یک روزه کتابخانه مرکزی سنندج که از هدایای رهبر معظم انقلاب به مردم کردستان است با دوراندیشی نماینده معزز ولی فقیه در استان با کارکردی عمومی به بهره برداری می رسد.
اسماعیلی اضافه کرد: وضعیت فرهنگ و هنر کردستان خوب است و تلاش می نماییم در چهار سال پیش رو نگاه ویژه ای به این حوزه داشته باشیم.


منبع:

1400/08/07
14:47:17
0.0 / 5
504
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵