اعلام جزئیات جشنواره فیلمهای کودکان و نوجوانان

اعلام جزئیات جشنواره فیلمهای کودکان و نوجوانان

مدیر اجرایی سی وچهارمین جشنواره بین المللی فیلمهای کودکان و نوجوانان در اصفهان درباره مراسم افتتاحیه، نحوه اکران فیلمها و سایر برنامه های جشنواره در این شهر توضیحاتی را بیان نمود.


به گزارش بلک بلاگ به نقل از ایسنا، «ایمان حجتی» درباره افتتاحیه این دوره از جشنواره بیان نمود: افتتاحیه جشنواره یک زمینه خیال انگیز دارد و باتوجه به این که شعار جشنواره «سینما سرزمین خیال» است، این خیال پردازی با عنایت به آغاز ماه ربیع در افتتاحیه جشنواره در فضایی شاد به اجرا درخواهد آمد.
٭٭٭ افتتاحیه جشنواره در سالن همایش های بین المللی شهر اصفهان
به قول حجتی، افتتاحیه جشنواره سال جاری ساعت ۲۰ جمعه ۱۶ مهر در سالن همایش های بین المللی شهر اصفهان برگزار می شود.
این مراسم علاوه بر صفحات جشنواره، از تیوا و شبکه اصفهان به صورت زنده پخش خواهد شد.
او افزود: «سینما ساحل» با دو سالن نقش جهان و زنده رود بعنوان خانه جشنواره در اصفهان و «سینما فلسطین» اصفهان میزبانان این دوره جشنواره هستند.

٭٭٭ اکران فیلمها برای همه کودکان
حجتی اضافه کرد: سال جاری اکران فیلمها برای افراد دارای معلولیت به خصوص کودکان و نوجوانان نابینا و ناشنوا امکان پذیر خواهد بود و در برنامه عرضه شده، قید شده است. رویکرد ما در جشنواره اکران فیلمها برای همه کودکان است و این مورد در متن برنامه ها قرار گرفته است. سینماها برای معلولین مناسب سازی شده است و ما بیشتر از ۷ فیلم را برای این افراد به نمایش می گذاریم.

٭٭٭ سینماسیار؛ سینمایی به وسعت یک شهر
حجتی اظهار داشت: سال جاری در برنامه سینماسیار، نمایش فیلمها را به مناطق کم برخوردار اصفهان برده ایم. در دو دوره پیش فیلمهای خاطره انگیز کودکان و نوجوانان در این بخش از شهر اصفهان نمایش داده شد و سال جاری فیلمهای منتخب بخش مسابقه فیلمهای بلند ایرانی در این مناطق نمایش داده خواهد شد و در واقع سینمایی به وسعت یک شهر خواهیم داشت تا کودکان و نوجوانان با ما همراه شوند.

٭٭٭ حضور داوران و خبرنگاران نوجوان اصفهانی
حجتی خاطرنشان کرد: در این جشنواره حدود ۷۰۰ نفر متقاضی کودک و نوجوان در فراخوان داوری اصفهان شرکت کردند و ۳۷۰ نفر به صورت حضوری در یکی از سالن های اختصاص داده شده داوری می کنند و سایر افراد به صورت آنلاین فیلمها را داوری می کنند. همینطور ۱۰ نفر از خبرنگار نوجوان اصفهان، جشنواره را در کنار ستاد خبری جشنواره، پوشش خواهند داد.

٭٭٭ فیلمهای اصفهانی جشنواره۳۴
او بیان نمود: یکی از اتفاقات خوب سال جاری جشنواره، این است که لوکیشن های سه فیلم جشنواره در استان اصفهان واقع است و سازندگان این فیلمها، اصفهانی هستند.

٭٭٭ حضور فعال فرایبورگ، شهر خواهرخوانده اصفهان در جشنواره امسال
مدیر اجرایی جشنواره در اصفهان، افزود: سال جاری یکی از فیلمهای بین المللی پذیرفته شده، محصول شهر فرایبورگ شهر خواهر خوانده اصفهان بوده است. در زمینه دیپلماسی شهری با ارسال فراخوان، توجه آنها جهت شرکت در جشنواره سال جاری جلب شد. همینطور یکی از کارگاه های جشنواره سال جاری توسط یکی از اساتید «فرایبورگ» برگزار می شود.

٭٭٭ نمایش فیلم برای کودکان بستری در بیمارستان
او اظهار نمود: جشنواره برای پیروی از شعار خود، به بیمارستان تخصصی کودکان امام حسین (ع) خواهد رفت و در سالن بیمارستان برنامه ویژه ای برای اکران فیلمها خواهیم داشت. همینطور در اتاق های بستری کودکان از راه تلویزیون فیلمها به نمایش در می آیند.

٭٭٭ ۵۰ برنامه در مناطق ۱۵ گانه شهر اصفهان
حجتی اظهار داشت: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان همزمان با برگزاری جشنواره فیلمهای کودکان و نوجوانان در بیشتر از ۵۰ نقطه شهر رویدادهای ویژه ای را برنامه ریزی نموده است و ۵۰ برنامه در مناطق ۱۵ گانه شهر اصفهان برگزار می شود.
سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلمهای کودکان و نوجوانان، به دبیری علیرضا تابش از ۱۶ تا ۲۱ مهر ۱۴۰۰ (۸ تا ۱۳ اکتبر ۲۰۲۱) با شعار «سینما، سرزمین خیال» برگزار می شود.

منبع:

1400/07/15
21:13:11
0.0 / 5
788
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴