توسط نشر مركز؛

هنر خوشبختی شوپنهاور به چاپ هفتم رسید

هنر خوشبختی شوپنهاور به چاپ هفتم رسید

به گزارش بلک بلاگ کتاب هنر خوشبختی نوشته آرتور شوپنهاور با ترجمه علی عبداللهی توسط نشر مرکز به چاپ هفتم رسید.به گزارش بلک بلاگ به نقل از مهر، کتاب «هنر خوشبختی» نوشته آرتور شوپنهاور با ترجمه علی عبداللهی اخیرا توسط نشر مرکز به چاپ هفتم رسیده است. چاپ اول این کتاب آبان ماه سال ۹۷ ارائه شد و آذرماه سال ۹۸ هم به چاپ پنجم رسید. حالا در اواخر تابستان ۱۴۰۰ چاپ هفتم آن عرضه شده است.
آرتور شوپنهاور فیلسوف مهم و شکاک آلمانی متولد ۱۷۸۸ و درگذشته به سال ۱۸۶۰ است. اندیشه های این اندیشمند باعث دگرگونی های مهمی در تاریخ فلسفه شده و او را بعنوان فیلسوفی صریح و داوری بی تعارف می شناسند. شوپنهاور در بیان نظریاتش حتی از ناسزاگویی، فحش و رنجاندن دیگران ابایی نداشت و گاهی طرف ناسزاهایش فلاسفه ای چون هگل، فیشته و کانت بودند. کتاب های هشت گانه هنرهای این فیلسوف توسط فرانکو وولپی استاد فلسفه و شوپنهاورپژوه ایتالیایی گردآوری و تدوین شده اند.
«هنر رفتار با زنان»، «هنر خوشبختی»، «هنر رنجاندن»، «هنر خودشناسی»، «هنر زنده ماندن»، «هنر حفظ آبرو» و «هنر پیرشدن» عنوان هفت کتابی از این مجموعه هستند که پیش از این با ترجمه علی عبداللهی توسط نشر مرکز چاپ شده اند.
«هنر خوشبختی» ۵۰ قاعده درباره زندگی و اصولی را شامل می شود که به روش فرانسوی ها تدوین شده اند. شوپنهاور بیشتر از همه در دوران زندگی در برلین، بعد از تلاش ناکام در رقابت با هگل برای استادی و عرضه درس گفتارهایش، تا زمان فرار ناگزیرش از بیماری وبا، تمایل زیادی به نگارش و تدوین رساله های کوچک و کم حجم داشت که در آنها بر کاربرد عملی اندیشه هایش و همینطور بدبختی خود تمرکز داشت. مشهورترین اثرش در این دوره، رساله «دیالکتیک جدلی» یا همان کتاب «هنر همیشه برحق بودن» است که پژوهشگران آنرا از خلال نوشته های بازمنده در مرده ریگ او استخراج کردند که بعدها ویرایش و چاپ شد.
عناوین اصلی این کتاب به ترتیب عبارت اند از: شوپنهاور و فلسفه خوشبختی، هنر خوشبختی یا حکمت زندگی، پنجاه قاعده زندگی توام با خوشبختی، فلسفه خوشبختی، برخی آثار شوپنهاور که به فارسی ترجمه شده اند.


منبع:

1400/06/26
13:47:21
0.0 / 5
554
تگهای خبر: كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳