ضرورت نهادینه شدن ایمنی در کودکان

ضرورت نهادینه شدن ایمنی در کودکان

به گزارش بلک بلاگ یک کارشناس ایمنی کودک با تکیه بر ضرورت نهادینه شدن ایمنی در وجود هر کودکی، اظهار داشت: بیشتر از ۱۰۰ کتاب کودک در حوزه ایمنی وجود دارد.


محمد رضا مرشد دوست در گفت و گو با ایسنا، در مورد اهمیت کتاب کودک در حوزه ایمنی و آتش نشانی اظهار نمود: یکی از مواردی که به لزوم هرچه بیشتر کتاب های کودکان در حوزه ایمنی کودک تاکید می کند توجه به این امر است که کودکی آینده هر فردی را خواهد ساخت.
وی افزود: در کودکی خیلی از رفتار و عادت ها در کودک نهادینه می شود که تا بزرگسالی این رفتار و عادت ها به همراهش خواهد ماند.
مرشد دوست با تکیه بر ضرورت نهادینه شدن ایمنی در وجود هر کودکی اظهار داشت: والدین هر کودک هم باید در این خصوص مطالبه گر باشند. بعنوان مثال حین انجام خرید برای کودکشان حتما به موارد ایمنی لازم توجه نمایند.
مدیرعامل انجمن کودک ایمن ناجی فردا در مورد تأثیر آموزش های ایمنی بر کاهش آمار حوادث اظهار داشت: اگر افراد در سنین پایین تر آموزش ببینند در بزرگسالی درک بهتری از ایمنی خواهند داشت و همین مساله سبب کاهش حوادث و سوانح هم می شود.
مرشد دوست اظهار نمود: علل رخداد برخی از حوادث این است که در کودکی برای آن آموزش ندیدیم و در کودکی برایمان نهادینه نشده است.
وی افزود: بعنوان والدین با مربی، اگر از کتاب های ایمنی برای نهادینه کردن فرهنگ ایمنی در کودکان استفاده نماییم می توانیم در ایمن تر شدن جامعه هم گام برداریم.
منبع:

1400/06/20
11:24:07
0.0 / 5
824
تگهای خبر: خرید , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴