در رثای مردی که لایق شهادت بود حاج اسدلله احمدی

در رثای مردی که لایق شهادت بود حاج اسدلله احمدی

به گزارش بلک بلاگ یدلله ایزدی، پژوهشگر و تاریخ نگار دفاع مقدس، در یادداشتی درگذشت حاج اسدلله احمدی را تسلیت گفت.


به گزارش بلک بلاگ به نقل از ایسنا، در این یادداشت آمده است:
إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ
هنوز باورم نیست که در رثای دوست و برادر عزیزم اسدالله احمدی مطلب می نویسم.
او همچون پیشتازان عرصه جهاد و شهادت است که از ابتدا کمر همت به دفاع از انقلاب اسلامی نوپای ایران بست و در نخستین دوره آموزشی سپاه پاسداران در پادگان سعدآباد حضور یافت. با اتمام دوره بلافاصله با عده ای از همرزمانش برای خاموش کردن شعله های "غائله خلق عرب" عازم خرمشهر شد و در مهار آن و پاکسازی شهر و مناطق مرزی شلمچه تلاش وافر کرد.
با آغاز بحران گروه های مسلح در مناطق کردنشین غرب و شمالغرب کشور و بعد از ماجرای پاوه در اوایل شهریور سال ۱۳۵۸ به این مناطق شتافت. ابتدا به سنندج و سپس به مریوان رفت و در پاکسازی مناطق اطراف مریوان نقش آفرینی کرد. وی همینطور در آزادسازی جاده مهم بانه-سردشت مسئولیت کار با خمپاره را بر عهده داشت و در چارچوب پاسداران گروه چمران به همراه سایر همرزمانش در آزادسازی این جاده و روستاهای اطراف آن بخصوص روستای بسطام حماسه آفریدند. وی در این دوره مهم از تاریخ معاصر کشور از همرزمان موثر اما گمنام مصطفی چمران و سرگرد علی صیاد شیرازی در بازگرداندن آرامش و امنیت در این مناطق از کشور است.
اسدالله احمدی بعد از توافق گروه مذاکره کننده دولت موقت با رهبران گروه های مسلح در خصوص بیرون رفتن سپاه از شهرها، به تهران بازگشت و مدتی در کمیته مرکزی بود و سپس از اوایل سال ۱۳۵۹ وارد دفتر سیاسی سپاه پاسداران شد.
با حمله سراسری ارتش رژیم بعث عراق به مرزهای میهن اسلامی، حاج اسدالله از نخستین نفراتی است که به دلیل آشنایی با مناطق و محورهای عملیاتی جبهه های میانی و غربی از جانب دفتر سیاسی برای ثبت و ضبط وقایع و حوادث، فراهم آوردن اسناد در ارتباط با جنگ تحمیلی به این مناطق رفت و گنجینه ای بی بدیل و مانند از رخدادهای این دوره را جمع آوری نمود.
با آغاز عملیات های بزرگ آزادسازی مناطق اشغال شده خوزستان به جبهه های جنوب رفت و در کسوت راوی دفتر سیاسی و بعدها مرکز مطالعات و تحقیقات جنگ از عملیات فتح المبین در شمال خوزستان تا آخر جنگ همراه و همپای فرماندهان بزرگ یگانها و قرارگاه های عملیاتی همچون شهید حسین خرازی، شهید علی هاشمی، شهید محمد ابراهیم همت و...، مطالب و آثار گرانسنگی را که منحصربه فرد ترین و معتبرترین اسناد حادثه بزرگ جنگ و دفاع ملت ایران در مقابل متجاوز است جمع آوری نمود که ماحصل آن ۴۳ دفتر راوی و ده ها گزارش عملیات و تحلیل های نبرد نیروهای خودی و ارتش عراق است.
آخرین اثر این مجاهد عرصه جهاد و شهادت، کتاب پرارزش "دست های خالی؛ پاهای خونین" که مستندنگاری تاخت وتازهای ضدانقلاب و ارتش عراق در قصر شیرین، سرپل ذهاب و گیلان غرب است که در آخرین دوره جایزه کتاب سال پاسداران اهل قلم انتخاب|شد.
باورمان نمی شد دوست دیرینه مان حاج اسدالله از میان ما رخت بربندد و به این زودی به خیل راویان و یاران شهیدش بپیوندد. همگان او را برادر و دوستی مؤمن و دیندار، مشفق صادق، آرام و متین می شناختند که به تعبیر همرزمانش لیاقت شهادت را داشت.
خدایا در این ایام مصیبت آل الله، روح دوست صبور و خوش خلق ما را در جنات نعیم با سید و سالار شهیدان و ارواح پاک یارانش و امام شهیدان و رفقای شهیدش محشور کن.1400/05/30
13:46:29
0.0 / 5
929
تگهای خبر: آموزشی , جایزه , رمان , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان بلك بلاگ