مهلت ارسال آثار به جشنواره هنرهای تجسمی جوانان تمدید گردید

مهلت ارسال آثار به جشنواره هنرهای تجسمی جوانان تمدید گردید

مهلت ارسال آثار به بیست و هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان تا سه شنبه،  ۲۹ تیرماه تمدید گردید.


به گزارش بلک بلاگ به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، رضوان صادق زاده، دبیر بیست و هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ضمن اعلام خبر تمدید مهلت ارسال آثار اظهار داشت: ما تصمیم گرفتیم تاریخ نهایی ارسال آثار را تا سه شنبه ۲۹ تیرماه تمدید نماییم. به همین ترتیب آثار رسیده از دوم تا چهارم مردادماه داوری خواهند شد و اسامی پذیرفته شدگان نهایی در روز پنجم مرداد ماه اعلام خواهد شد. در همین راستا در ماه های اخیر شورای سیاست گذاری جشنواره چندین جلسه برگزار کرده و به بررسی کم و کیف کار پرداخته است. همینطور برای داوری آثار هر رشته هم سه نفر انتخاب شده و بزودی معرفی خواهند شد.

صادق زاده افزود: تا قبل از انتشار کرونا جشنواره هنرهای تجسمی جوانان هر سال در یک استان برگزار می شد و این حسن بزرگ و نقطه تمایز این جشنواره با سایر رویدادهای هنری است. به نظر من این جشنواره محاسن زیادی دارد و اینکه هنرجویان، اساتید و داوران در کنار هم جمع می شوند و کار می کنند مانند یک کلاس درس برای نسل آینده هنرمندان است. البته همین مساله سبب می شود که برگزاری این جشنواره بسیار دشوار باشد و مراحل گوناگونی برای برگزاری هر دوره آن طی شود، با این وجود مزایای زیادی برای شرکت کنندگان دارد و حضور در آن برای جوانان هنرمند مفید می باشد.

این هنرمند اضافه کرد: از سال قبل به علت پاندمی کرونا امکان برگزاری جشنواره به شکل حضوری را نداشتیم. ابتدا به این فکر کردیم که این رویداد را لغو نماییم اما در نهایت تصمیم گرفته شد که جشنواره به شکل مجازی و با حضور اساتید و برگزارکنندگان در خانه هنرمندان ایران برپا شود. باآنکه در ابتدا بسیار ناامید بودیم اما جشنواره با استقبال بسیار خوبی برگزار شد و راضی کننده بود.

صادق زاده اظهار داشت: هرچند جشنواره مجازی قابل مقایسه با جشنواره حقیقی و حضوری نیست، اما اساتید تلاش کردند همانند دوره های قبلی که کارگاه ها به شکل حضوری برگزار می شد، تمام مدت در کارگاه مجازی حضور پیدا کنند و به مدت سه روز از پشت کامپیوتر هنرجویانی را که در خانه های خود حضور داشتند راهنمایی کردند. از نظر فنی هم مشکلی وجود نداشت و برای شرکت کنندگان اینترنت در نظر گرفته شده بود تا مشکلی برای حضور در کارگاه ها نداشته باشند. با وجود این که ابتدا گمان می کردیم این کار بسیار دشوار باشد یا نتوان آثار را داوری کرد، اما همه چیز به خوبی پیش رفت.

دبیر بیست و هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوان اضافه کرد: در این دوره هم مانند سالهای گذشته برای هر رشته هنری اساتید و داوران پیشکسوت و جوان را گرد هم می آوریم و تلاش می نماییم داوران جدید را به جشنواره دعوت نماییم.

فراخوان بیست هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ابتدای خرداد ماه ۱۴۰۰ منتشر گردید. آخرین فرصت ثبت نام در سایت سه شنبه ۲۹ تیر، داوری آثار و انتخاب هنرجویان ۲ تا ۴ مرداد، اعلام اسامی پذیرفته شدگان ۵ مرداد، افتتاحیه مجازی جشنواره شنبه ۹ مرداد، شروع و آخر کارگاه های مجازی ۹ تا ۱۲ مرداد، داوری نهایی آثار ۱۳ مرداد و اختتامیه مجازی جشنواره جمعه ۱۵ مرداد خواهد بود.

علاقمندان و هنرجویان می بایست در سایت جشنواره www.yafestival.ir ثبت نام کنند، انتخاب هنرجویان از روی فایل آثار ثبتی خواهد بود. شرکت کنندگان می توانند جهت دریافت اطلاعات با دبیرخانه جشنواره با شماره تلفن های ۶۶۹۴۶۹۱۰ - ۶۶۹۴۶۹۱۱ تماس حاصل فرمایند.

منبع:

1400/04/20
13:30:00
0.0 / 5
913
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳