گلعلی بابایی مطرح كرد؛

نامگذاری یك بزرگراه به نام حاج احمد آخر انتظار و پیگیری 25ساله

نامگذاری یك بزرگراه به نام حاج احمد آخر انتظار و پیگیری 25ساله

گلعلی بابایی در واکنش به خبر اعلام نامگذاری آزادراه فتح تهران به نام حاج احمد متوسلیان توسط رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران این اتفاق را آخر یک پیگیری ۲۵ ساله خواند.به گزارش بلک بلاگ به نقل از مهر، گلعلی بابایی نویسنده و پژوهشگر دفاع مقدس در یادداشت کوتاهی نسبت به طرح مسئله نامگذاری یکی از آزادراه های تهران به نام سردار جاویدالاثر احمد متوسلیان واکنش نشان داد و از این اقدام قدردانی نمود.
مشروح متن این یادداشت که روز چهارشنبه ۱۶ تیر نوشته شده، به این شرح است:
سلام دوستان.
امروز در خبری خواندم، آقای محمدجواد حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران اعلام نمود که آزادراه فتح به نام سردار جاوید نشان «حاج احمد متوسلیان» نامگذاری شده است. این یعنی آخر یک انتظار و پیگیری ۲۵ ساله. چون که خود حقیر در جریان بودم که از سال ۱۳۷۵؛ زمانی که بحث برگزاری کنگره بزرگداشت سرداران و ۳۶ هزار شهید استان تهران شروع شد، علنی شدن نام حاج احمد هم بعنوان یکی از فرماندهان عالی و تآثیر گذار در جنگ بلا اشکال تشخیص داده شد.
سپس بحث نامگذاری یکی از بزرگراه های تهران به نام ایشان هم در دستور کار برنامه های کنگره قرار گرفت. اما به رغم پیگیری های فراوان گروه های متنوع دانشجویی و رزمندگان تهرانی از شهرداری و سپس شورای شهر تهران، این اقدام میسر نشد. حتی زمانی هم که دوستان همرزم و هم فکر حاج احمد در شورا و شهرداری تهران بر مسند کار بودند هم برای تحقق این درخواست دوستداران حاج احمد، هیچ اقدامی صورت نگرفت.
حال که در واپسین روزهای استقرار اعضای محترم پنجمین دوره شورای شهر تهران این تصمیم گرفته شد، به سهم خودم بعنوان عضو کوچکی از شجره طیبه ای که حاج احمد متوسلیان بانی و موسس آن بود؛ یعنی تیپ ۲۷ محمدرسول الله (ص)، مراتب تقدیر و سپاسم را از شهرداری و اعضای محترم شورای شهر تهران اعلام بدارم و آنرا به فال نیک می گیرم که در آستانه چهلمین سالگرد ربایش این شیر در زنجیر، چنین تصمیم نیکویی گرفتند.
ارادتمند؛ گل علی بابایی


منبع:

1400/04/18
22:06:30
0.0 / 5
996
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳