گالری گردی در ایام پایانی هفته

گالری گردی در ایام پایانی هفته

به گزارش بلک بلاگ با بیان وضعیت قرمز از همان روزهای آغازین سال ۱۴۰۰ و افزایش شمار مبتلایان، باز هم سایه سنگین تعطیلی و کساد بر بسیاری مشاغل افکنده شد. در این میان باآنکه هنوز هم شمار مبتلایان بالا و خیلی از شهرها قرمز است، اما بعضی از گالری ها فعالیتشان را به صورت حضوری از سر گرفته اند؛ البته بعضی از گالری ها هم همچنان در فضای مجازی فعالیت می نمایند یا تعطیل هستند.


در همین راستا، این گزارش ایسنا مروری دارد بر بعضی از نمایشگاه هایی که به صورت مجازی و حضوری در این روزها در حال برگزاری هستند.

*******
گالری آران نمایشگاه انفرادی «سایه کتمان نور نیست» با آثار نغمه قاسملو روز جمعه (۳۱ اردیبهشت ماه) در گالری آران افتتاح می شود و تا ۱۴ خردادماه هم برگزار است.
در بخشی از توضیح این نمایشگاه آمده است که «عکاس این دفعه نه از بیرون که درون سوژه خود می ایستد. در قاب های نغمه قاسملو تلاش هنرمندی را می بینیم که با سفر به گذشته حضور امروز خودش را می سازد. حضوری که پذیرای سایه ها و خشکی ها و فراموشی ها است. همه چیز از وجود خودش سرچشمه می گیرد. نور و سایه و ابهام. سرخوشی و سرسختی و آشفتگی همه از آن خودش است. درجهانی که برایمان گسترده هیچ چیز با او بیگانه نیست. در هر تکه ای از روز گذشته و امروز جایی برای ایستادن وجود دارد. جایی برای رسیدن به حالا.»
امکان بازدید از این نمایشگاه هر روز از ساعت ۱۳ تا ۱۹ فراهم گشته است. گالری جمعه ها به جز گشایش ها تعطیل می باشد.
گالری آران در کریمخان زند، خیابان خردمند شمالی، کوچه دی، پلاک ۱۲ واقع شده است.گالری شیرین نمایشگاه انفرادی عکس با عنوان «شب پیداست» و با آثاری از طاها قوچ کانلو، جمعه (۳۱ اردیبهشت ماه) در گالری شیرین افتتاح می شود و تا ۱۳ خردادماه ادامه دارد.
در بخشی از بیانیه این نمایشگاه آمده است که «امروزه خیلی از مردم با زندگی در شهرهای بزرگ، زیر گنبدی بزرگ به اسم آلودگی نوری، ارتباطشان با آسمان گسسته شده­ و امکان دارد خیلی از آنها هیچ گاه تا آخر عمر، تجربه دیدن آسمان پرستاره شب را نداشته باشند. از یاد بردن آسمان تراژدی بزرگیست چونکه آسمان همانیست که تمامی تحولات زمین ما را در خاطره دارد و تمامی نشانه هایش در زندگی تمامی ملت ها از دیرباز نقش بازی کرده است.»
بازدید از این نمایشگاه به علت پیشگیری از افزایش شیوع کرونا، فقط با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است. علاقه مندان می توانند روزهای جمعه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ و سایر روزهای هفته (به غیر از دوشنبه ها) از ساعت ۱۱ تا ۱۹ از این نمایشگاه بازدید کنند.
گالری شیرین در خیابان کریمخان، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، شماره ۵ واقع شده است.گالری آ نمایشگاه گروهی «سکو ۱۴۰۰» روز جمعه (۳۱ اردیبهشت ماه) در گالری آ افتتاح می شود و تا ۱۳ خردادماه هم ادامه دارد.
امکان بازدید از این نمایشگاه هر روز به غیر از شنبه ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ فراهم است.
گالری آ در خیابان کریمخان زند، خیابان عضدی(آبان جنوبی)، کوچه ارشد، پلاک ۷ واقع شده است.گالری ایرانشهر نمایشگاه انفرادی حجم با مجسمه های سعید شهلاپور این روزها در گالری ایرانشهر برپاست و تا ۱۰ خرداد ماه هم برقرار است.
در بخشی از توضیح این نمایشگاه آمده است که «این مجسمه ها کیفیتی باز و تعیّن نیافته دارند. فرم از طریق زدودن حاصل می شود و پیکره ها، در فضایی بینابینی، پیوسته به موضوعات مشخص تری نزدیک و از آنها دور می شوند. خصلت دیوارمانند آثار حاضر فضا را تعریف و تفکیک می کند و به بدن بیننده جهت می دهد.»
امکان بازدید از این نمایشگاه هر روز به غیر از شنبه ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ فراهم است.
گالری ایرانشهر در خیابان کریم خان زند، خیابان شهید عضدی (آبان جنوبی)، خیابان سپند، پلاک ۱/۶۹ واقع شده است.گالری طراحان آزاد نمایشگاه انفرادی «انسانم من، رنج برده ام من، سر از اینجا درآورده ام» با آثاری از فرشید ملکی تا ۴ خردادماه در گالری طراحان آزاد برقرار است.
گالری طراحان آزاد در میدان فاطمی، میدان گل ها، میدان سلماس واقع شده است.
گالری پنج شنبه ها تعطیل می باشد. امکان بازدید از این نمایشگاه در سایر روزهای هفته از ساعت ۱۶ تا ۲۰ فراهم گشته است.گالری سیحون نمایشگاه انفرادی نقاشی با عنوان «معلق در کناره های خالی» و با آثاری از فرزانه رحیمیان تا ۵ خردادماه در گالری سیحون ادامه دارد.
امکان بازدید از این نمایشگاه هنری در ایام زوج از ساعت ۱۱ تا ۱۹ و جمعه ها از ۴ تا ۸ پس از ظهر فراهم گشته است. داشتن ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی الزامی است.
گالری سیحون در خیابان وزرا، کوچه چهارم واقع شده است.گالری این جا نمایشگاه انفرادی طراحی و نقاشی «تعلیق» با آثاری از ثمیلا امیرابراهیمی تا ۲۱ خردادماه در گالری این جا برگزار است.
امکان بازدید از این نمایشگاه هر روز از ساعت ۱۳ تا ۱۹ فراهم گشته است. گالری روزهای شنبه تعطیل شده است.
گالری این جا در خیاﺑﺎن کریمخان زند، خیابان میرزای شیرازی، شماره ۹۵ واقع شده است.منبع:

1400/02/30
13:10:42
0.0 / 5
972
تگهای خبر: رمان , سفر , طراحی , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴