كیارستمی چراغ بزرگ ترین موزه هنر مدرن اروپا را روشن می كند

كیارستمی چراغ بزرگ ترین موزه هنر مدرن اروپا را روشن می كند

بلک بلاگ: مرکز ملی فرهنگ و هنر ژرژ پمپیدو در پاریس به مناسبت بازگشایی بعد از چند ماه تعطیلی، برنامه کامل مرور آثار عباس کیارستمی را برگزار می نماید.


به گزارش بلک بلاگ به نقل از ایسنا، برنامه مرور آثار عباس کیارستمی هنرمند فقید و شناخته شده ایرانی برای بازگشایی مرکز ملی هنر و فرهنگ «ژرژ پمپیدو» از تاریخ ۲۹ می برنامه ریزی شده که همزمان با شروع فعالیت مجدد سالن های سینما، موزه ها و مکان های فرهنگی بعد از شش ماه تعطیلی در فرانسه به سبب کروناست.
بزرگداشت عباس کیارستمی در فرانسه قبل تر قرار بود در ماه آوریل اجرا شود اما به سبب بحران شیوع ویروس کرونا حالا مقرر است با تاخیر و از ۱۹ می تا ۲۶ جولای (۲۹ اردیبهشت تا ۴ مردادماه) اجرا شود. این برنامه شامل نمایش ۴۶ فیلم از ساخته های این چهره موثر موج نو سینمای ایران است که تعدادی از این آثار طی چند سال اخیر ترمیم شده اند.
برنامه مرور آثار کیارستمی همین طور با برگزاری یک نمایشگاه هنری با عنوان «خانه دوست کجاست؟» در مساحتی بیش از هزار مترمربع در مرکز هنری «ژرژ پمپیدو» همراه خواهد بود که شامل نمایش مجموعه ای از عکس ها و چیدمان های دیده نشده این هنرمند خواهد بود.
این رویداد با همکاری مرکز ملی فرهنگ و هنر ژرژ پمپیدو که بعنوان بزرگ ترین موره هنر مدرن در اروپا شناخته می شود و همین طور کمپانی «mk2» توزیع کننده و تهیه کننده آثار کیارستمی در فرانسه و بنیاد کیارستمی ترتیب داده شده است.
منبع:

1400/02/14
13:53:17
0.0 / 5
1003
تگهای خبر: برنامه , سینما , فرهنگی , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲