در فرانسه

سفرنامه استانبول، تهران و بخارا ۱۸۹۱ اتین ساباتیه منتشر گردید

سفرنامه استانبول، تهران و بخارا ۱۸۹۱ اتین ساباتیه منتشر گردید

بلک بلاگ: کتاب سفرنامه؛ استانبول، تهران و بخارا اتین ساباتیه-دسارنو در 19 فوریه 2021 توسط انتشارات آرماتان منتشر گردید.به گزارش بلک بلاگ به نقل از مهر، به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در فرانسه، کتاب «سفرنامه؛ استانبول، تهران و بخارا» اتین ساباتیه-دسارنو (۱۹۲۶-۱۸۶۲) در ۱۹ فوریه ۲۰۲۱ توسط انتشارات آرماتان منتشر گردید. اثر فوق در ۱۳۵ صفحه و با مقدمه فرانسیس ریچارد به چاپ رسید.
اتین ساباتیر-دسارنو در سال ۱۸۹۱، در بیست و شش سالگی، به پیشنهاد یکی از دوستانش برای انجام سفر به شرق عزیمت کرد. او داستان سفر جذاب و پرطراوتی را با قلم خوش ذوق و دقیق خود به رشته تحریر درآورد. سفرنامه فوق، خواننده را در سفری هیجان انگیز، از بندر مارسی به سواحل جنوبی دریای سیاه، ارمنستان، سرزمین پارس، دریای خزر، آسیای میانه تحت سلطه روسیه، با خود همراه می سازد. یادداشت های نگارنده با نگاهی کنجکاو به دنیای مشرق زمین در قبل از جنگ جهانی اول، به معرفی آداب و رسوم و اعتقادات کشورهای مورد بازدید می پردازد.
اتین ساباتیر-دسارنو، متولد پزناس در سال ۱۸۶۲، در یک خانواده حقوقدان و فرهیخته از منطقه بیتروز بدنیا آمده است. در آن هنگام، ثروت سرشار خانوادگی، این جوان پرشور را قادر ساخت تا به رویای سفری طولانی، همچون به ایران و آسیای میانه (۱۸۹۱)، جامه عمل بپوشاند. در بازگشت از سفر، او درگیر مسائل حقوقی املاک خانوادگی، مراقبت از همسر و نه فرزندش، و همین طور پدر بیمارش شد. وی در سال ۱۹۲۶ از دنیا رفت.


منبع:

1400/02/11
16:14:19
0.0 / 5
993
تگهای خبر: حقوقی , داستان , سفر , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳