اساتید ارتباطات و رسانه كلاب هاوس را بررسی می كنند

اساتید ارتباطات و رسانه كلاب هاوس را بررسی می كنند

به گزارش بلک بلاگ رویداد تنظیم گری کلاب هاوس، الزامات و راهکارها با همکاری ساترا و رسانیوم (هسته پژوهشی ارتباطات و رسانه دانشگاه صداوسیما ) با حضور چهره های رسانه ای و علوم ارتباطات برگزار می گردد.به گزارش بلک بلاگ به نقل از مهر رویداد تنظیم گری کلاب هوس، الزامات و راهکارها با همکاری ساترا و رسانیوم (هسته پژوهشی ارتباطات و رسانهدانشگاه صداوسیما) با حضور چهره های رسانه ای و علوم ارتباطات برگزار می گردد.
کلاب هاوس» چیست؟
کلاب هاوس یک شبکه اجتماعی نوظهور و مبتنی بر «صوت» می باشد که کاربران می توانند برای اشتراک گذاری نظرات، ارتباط با دوستان، بحث در حوزه های مختلف و… از راه گفتگوی صوتی پیام خویش را به دیگران منتقل نمایند؛ اگر در توییتر، «نوشتار» و در اینستاگرام، «تصاویر» حرف اصلی را میزنند، آنچه در کلاب هاوس محور اصلی می باشد، «صوت» است. در چند ماه گذشته استفاده از این اپلیکیشن در بین کاربران ایرانی بسیار داغ شده و در مدت زمان کوتاهی توانسته است تبدیل به تریبونی جذاب برای اشتراک گذاری نظرات افراد پیرامون مسائل مختلف شود.
فلسفه برگزاری این رویداد
امکان تشکیل اتاق های متعدد و بی شمار در «کلاب هاوس» جهت برقراری ارتباطاتِ اجتماعیِ عمومی و خصوصی می تواند در عین تسهیل گری در فرایند ارتباطات اجتماعی، چالش ها و نقاط تاریکی هم به همراه داشته باشد. مراکز قانون گذاری در رابطه با حوزه رسانه های اجتماعی و انجمن های تخصصی و مطالعاتی می بایست با تحلیل ابعاد متعدد این شبکه اجتماعی نوظهور و شناسایی ظرفیت ها و تهدیدهای نهفته در این بستر، به تدوین و تنظیم مقررات لازم برای استفاده بهینه از آن بپردازند. بدین جهت هسته پژوهشی «رسانیوم» با همکاری سازمان ِ تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر «ساترا» در نظر دارد تا با برگزاری یک رویداد و در چارچوب چند نشست تخصصی، به مبحث تنظیم گری نرم افزار «کلاب هاوس» پرداخته و ابعاد مختلف این مساله را روشن نماید.

اهداف رویداد
تدارک فضایی جهت گرد هم آمدن نخبگان علوم ارتباطات، فعالان حوزه رسانه و کاربران شاخص این اپلیکیشن و استفاده از خرد جمعی آنان می تواند بهترین راه برای دستیابی به سندی راهبردی جهت بهره مندی حداکثری از فرصت های این بستر در حال رشد برای تعامل اجتماعی و کاهش تهدیدهای آن باشد.
هدف این دوره بهره جستن از آرای متنوع و مختلف افرا صاحب نظر برای شناخت وجوه مختلف این فضای ارتباطی و تسهیل در تنظیم مقررات در ارتباط با آن است.
بستر برگزاری جلسات
این رویداد بر بستر فضای مجازی و از راه نرم افزار Adobe Connect در تاریخ پنجشنبه و جمعه، ۹ و ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ برگزار می شود.لینک ثبت نام: https: //evnd.co/Vt 8 yk1400/02/08
15:47:24
0.0 / 5
1378
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴