گفتگوی بلك بلاگ با علیرضا استادی

مصائب بازیگران بدون ماسك و واكسن كرونا

مصائب بازیگران بدون ماسك و واكسن كرونا

به گزارش بلک بلاگ یک بازیگر که بتازگی به کرونا مبتلا شده بود، می گوید: اگر مقرر است چرخه فعالیت فرهنگی در وضعیت فعلی ادامه داشته باشد، بهتر است دست کم بازیگرانی که این روزها در پروژه های مختلف جلوی دوربین می روند در زمان بندی واکسیناسیون در اولویت قرار گیرند.


علیرضا استادی که چندی پیش خبر ابتلای او به کرونا و تعطیلی یک پروژه سینمایی به علت همین بیماری منتشر و بعد هم از جانب او تکذیب شد در گفت وگویی با ایسنا بیان نمود: کار کردن در شرایط کرونایی خیلی سخت است و بسیاری از هنرمندان در شرایط قرنطینه مردم هر کاری از دستشان برمی آمد انجام دادند. در این بین گروهی از جامعه مدافع سلامت هستند و من با عنایت به بیماری ام، خودم شاهد عینی زحمات آنها بودم و از آن سو گروهی هم مدافع فرهنگی هستند. در بین مشاغل هنری، بازیگرها جزء گروهی هستند که نمی توانند ماسک بزنند و شاید هم اکنون جمع بازیگرانی که در پروژه های مختلف مشغول کار هستند به ۵۰۰ یا هزار نفر هم نرسد و اگر بخواهیم کارها را به سرانجام برسانیم تا در این شرایط برای تماشای مردم عرضه شوند، باید فکر جدی تری کرد.
او افزود: البته برخی همکاران ما معتقدند تفاوتی نباید با گروه های دیگر جامعه داشته باشیم ولی به لحاظ شغلی و برای ادامه چرخه فعالیتهای فرهنگی شاید بتوان بازیگرهای درحال کار را، جزء اولویت ها دسته بندی کرد چون خود من احتمال می دهم در همین سریالی که به تازگی مشغول کار بودم به کرونا مبتلا شدم در حالیکه 14 ماه است نه از تهران خارج شده ام و نه رفت وآمدی داشته ام و در حین کار هم بخاطر اعضای خانواده باید مراقبت های بیشتری انجام داد.
استادی درباره خبری که از جانب گروه فیلم سینمایی «نعره سکوت» در خصوص ابتلای او به کرونا و توقف فیلمبرداری بخاطر بیماری وی در اختار رسانه ها قرار گرفت، هم توضیح داد: این خبر کمی شیطنت داشت و توسط عزیزی که نورسیده گروه شده بود انتشار یافت، در حالیکه فیلم به علت نبود فیلمنامه کامل و هم مشکلات کرونا به وقفه خورده بود.
وی ادامه داد: «نعره سکوت» سال 98 کلید خورد و روزهای ابتدایی انتشار کرونا و با تاکید خانه سینما بر تعطیلی فیلمبرداری ها متوقف گردید، آن هم در شرایطی که بخش زیادی از آن باقی نمانده بود. کار من با این پروژه طبق قرارداد و هم طبق فیلمنامه سال 98 تمام شده بود، اما یکی دو سکانس دیگر به سلیقه کارگردان افزوده شد و من قول دادم که برای این بخش هم کمک کنم تا کار به سرانجام برسد و در مراحل آخر هم گفتم کار را پیش ببرند و لوکیشن که آماده شود فیلمبرداری می نماییم ولی متاسفانه به تعطیلات کرونایی برخورد کردیم و کار متوقف گردید.
این بازیگر ضمن اشاره به قراردادهای دیگری که در ماه های گذشته داشته اظهار داشت: با خبری که منتشر نمودند مرا به شکلی در شرایط آمپاس قرار دادند تا با استفاده از بیماری و خبری کردن موضوع، نتوانم ادامه همکاری را رد کنم.
در اینباره سعید شعبانی - کارگردان فیلم «نعره سکوت» - هم در باره این خبر به ایسنا توضیح داد: هم اکنون ۳۰ درصد فیلمبرداری ما باقی مانده و وقتی در ایام ابتدایی انتشار کرونا مجبور به تعطیلی شدیم با عوامل صحبت کردیم که بقیه سکانس ها را در فرصت مناسب فیلمبرداری نماییم. از کار آقای استادی هم حدود دو، سه سکانس باقی مانده و چون پیش از عید نتوانستیم کار را از سربگیریم قرار شد ۱۵ فروردین سال جاری ادامه دهیم که شنیدیم حال ایشان خوب نیست و به علت مبتلا شدن به کرونا شرایط خوب ندارند و حتی در کما هستند. اما بعد که خودم با ایشان صحبت کردم، متوجه شدم آنچه گفته شده بود شایعه است و ما این مورد را در چارچوب یک خبری به خبرگزاری ها اعلام کردیم تا از شایعات جلوگیری نماییم، البته تا هم اکنون هم نتوانستیم با ایشان همکاری نماییم.
وی در پاسخ به اینکه آیا قبول دارد در خبری که از جانب گروه در اختیار رسانه ها قرار گرفته بر مبحث دیگری تاکید دارد و بهره برداری دیگری شده است؟ اظهار داشت: ما تاریخ شروع مجدد فیلمبرداری را چند بار جابجا کرده بودیم و عوامل هم سر کارهای مختلفی هستند و می خواستند به دنبال پروژه های دیگر خود بروند. نمی دانستیم برای جابجایی باردیگر تاریخ باید به عوامل چه بگوییم و مبحث بیماری یکی از بازیگران را چطور مطرح نماییم. ازاین رو تصمیم گرفتیم یک خبر منتشر شود تا هم شایعه های در ارتباط با بیماری آقای استادی که در سینما پیچیده بود کم رنگ شود و هم اینکه عوامل فیلم بدانند چه وضعیتی پیش آمده است.
شعبانی در ادامه به برخی اظهارات علیرضا استادی در خصوص تمام شدن کارش در فیلم «نعره سکوت» اشاره نمود و اضافه کرد: اگر واقعا اینطور باشد در صورت ضرورت مبحث را در خانه سینما پیگیری می کنم چون عوامل فیلم شاهد هستند که ما بخاطر کرونا کار را متوقف کردیم و نمیدانم چطور گفته می شود که کار تمام شده در حالیکه چند سکانس ایشان باقی مانده است. هم اکنون هم نمی دانم کار را چه زمانی می توانیم باردیگر شروع نماییم، چون هم به علت شرایط کرونایی مشکل داریم و هم اینکه نمی دانم همکاری ما با آقای استادی به چه شکل ادامه پیدا می کند.
«نعره سکوت» مضمونی اجتماعی دارد و در خلاصه داستانش آمده است: الهام زنی که دغدغه های زندگی خویش را با سختی و به تنهایی به دوش می کشد در محیط کار احساس ناامنی می کند، او چالش های عمیقی را پشت سر می گذارد و به همین خاطر مجبور به فروش تخمک خود می شود.
علیرضا استادی، شیدا یوسفی، تیما تقی زاده، عرفان اخلاصچی و اشکان هورسان گروه بازیگران این فیلم سینمایی را می سازند.
منبع:

1400/02/04
10:05:15
0.0 / 5
1115
تگهای خبر: داستان , رسانه , سینما , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳