كتاب زی طلبگی به چاپ سوم رسید

كتاب زی طلبگی به چاپ سوم رسید

به گزارش بلک بلاگ کتاب زی طلبگی اثری به گردآوری مهدی مطهری شامل داستان ها و سفارش های مهم، آموزنده و به روز علما و مراجع معاصر در زمینه‌ی زی طلبگی و مباحث اخلاق توسط انتشارات کتابستان به چاپ سوم رسید.


به گزارش بلک بلاگ به نقل از مهر، کتاب زی طلبگی اثری است به گردآوری مهدی مطهری که اخیرا برای سومین بار توسط انتشارات کتابستان منتشر گردید. این اثر حاضر دربردارنده‌ی داستان ها و سفارش های مهم، آموزنده و به روز علما و مراجع معاصر در زمینه‌ی زی طلبگی و مباحث اخلاقی است که در چارچوب ۳۵ مولفه از مولفه های «زیّ طلبگی» در اختیار طلاب و روحانیون قرار گرفته است. خصوصیت هایی که تلاش شده در این مجموعه مدون رعایت شود، مبحث بندی و طرح مسائل امروزی است که گاها در کلام علماء تطبیق داده شده اند. یعنی حدودا تمام مباحث از بیانات علمای معاصر انتخاب شده اند. همینطور به علت حجیم بودن کتب اخلاقی موجود، تلاش در خلاصه نویسی هم شده است.

در ادامه بخشی از کتاب زیّ طلبگی می آید: «روزی آقای بهجت فرمودند: مرحوم آقا شیخ محمد حسین (کمپانی) طوری بود که اگر کسی به فعالیت های علمی اش توجه می کرد تصور می کرد در شبانه روز هیچ کاری غیر از مطالعه و تحقیق ندارد، و اگر کسی از برنامه های عبادی ایشان اطلاع پیدا می کرد فکر می کرد غیر از عبادت به کاری نمی پردازد.

ایشان سیزده سال در درس مرحوم آخوند خراسانی، صاحب کفایه شرکت می کردند در صورتی که درس استاد را پیشاپیش می توانستند حدس بزنند و بنویسند.

در کنار این فعالیت های علمی آن قدر مقید به برنامه های عبادتی بودند، که هر کس اینها را می دید فکر می کرد که اصلاً به هیچ چیز غیر از عبادت نمی رسد. هر روز زیارت عاشورا و هر روز نماز جعفر طیار از برنامه های عادی ایشان بود.

روزهای پنج شنبه، طبق سنتی که علمای نجف دارند یک روضه هفتگی داشتند مقید بود که خود پای سماور بنشیند، و خود او همه کفش ها را جفت کند، و در عین حال زبانش مرتب در حال حرکت بود خیلی تند تند یک چیزی را می خواندند و فرمودند: «خوب است انسان روزی هزار مرتبه إنا أنزلنا بخواند.»

1400/02/01
23:05:15
0.0 / 5
1289
تگهای خبر: برنامه , داستان , شركت , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱