معاون مطبوعاتی ارشاد هم نگران عدم تامین كاغذ روزنامه ها شد

معاون مطبوعاتی ارشاد هم نگران عدم تامین كاغذ روزنامه ها شد

بلک بلاگ: معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد در گفت وگویی از عدم تامین کاغذ روزنامه ها ابراز نگرانی کرد.به گزارش بلک بلاگ به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد خدادی دراین زمینه اظهار داشت: با وجود تنگناهای اقتصادی و همین طور شیوع ویروس کرونا در سال ۹۹، با همراهی دولت، شخص رئیس جمهور و وزیر محترم توانستیم کاغذ مطبوعات را در طول سال تامین نماییم. حتی پس از آن که به سبب کمبود شدید منابع ارزی، کاغذ مطبوعات از شمول ارز دولتی حذف شد، با همراهی وارد کنندگان و موسسات مطبوعاتی، سهمیه کاغذ مطبوعات را تا زمستان ۹۹ و تا بخش قابل قبولی، تامین و توزیع کردیم.
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: با پیگیری های گوناگون وزیر محترم موضوع کمبود کاغذ برای نشر و مطبوعات هم در سال قبل و هم در سال جدید، در چندین مرحله به مسئولان مربوطه منتقل شد. ضمن آنکه نامه نگاری هایی با معاون اول محترم رئیس جمهور، معاون اقتصادی رئیس جمهور و شخص ریاست محترم جمهوری صورت گرفت و دغدغه اهالی مطبوعات به اطلاع ایشان رسید.
خدادی در همین زمینه اشاره کرد: پی نوشت رئیس جمهور محترم ذیل نامه اخیر وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی مایه دلگرمی شد چونکه ایشان تاکید کرده بودند درباب درخواست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام صورت گیرد تا نگرانی از کمبود کاغذ در سال ۱۴۰۰ مرتفع شود.
معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تغییرات مدیریتی در وزارت صمت و همین طور خروج کاغذ از تخصیص ارز دولتی، اشاره کرد: حالا پیگیر این مساله هستیم که گروه کالایی کاغذ در ستاد اقتصادی دولت مطرح و تغییر آن، تصویب شود تا راه برای تامین ارز باقیمانده ۹۸ یا تامین ارز جدید برای سال ۱۴۰۰ فراهم گردد که امیدوارم در نخستین جلسه ستاد اقتصادی دولت درباره آن تصمیم گیری شود تا هم چرخه نشر و مطبوعات در سال جدید با چالش جدی مواجه نشود و هم بازار کاغذ گرفتار تنش و اختلال نشود.
وی اظهار داشت: باتوجه به تجربه سالهای ۹۸ و ۹۹ با نگاه واقع بینانه ای درخواست تامین ارز دولتی برای کاغذ را داریم و در کارگروه کاغذ به این نتیجه رسیدیم که تخصیص ارز در حد ۵۰ درصد سال ۹۸ مشکلات مجموعه نشر و مطبوعات را تا آخر سال، مرتفع خواهدنمود.
خدادی اضافه کرد: انتظار داریم تمهیدات لازم باتوجه به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و نقش موثر مطبوعات و نشریات در رونق فضای تبادل آرا و نظرات و نشر دیدگاه های کاندیداها و.... تدابیر لازم از طرف مسئولان ذیربط برای تامین نیاز کاغذ مطبوعات اندیشیده شود.

0.0 از 5
1400/02/01
21:40:16
1401
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵