توسط انتشارات راه یار؛

خاطرات شفاهی عزت شاهی مشهد كتاب شد

خاطرات شفاهی عزت شاهی مشهد كتاب شد

بلک بلاگ: کتاب پرده دوم شامل خاطرات شفاهی محمدرضا شرکت توتونچی، از فعالان و مبارزان انقلاب اسلامی توسط انتشارات راه یار منتشر و راهی بازار نشر شد.به گزارش بلک بلاگ به نقل از مهر، کتاب «پرده دوم»؛ خاطرات شفاهی محمدرضا شرکت توتونچی، از فعالان و مبارزان انقلاب اسلامی به همت انتشارات «راه یار» منتشر و راهی بازار نشر شد.
«پرده دوم» که تحقیق آن برعهده نوید ظریف کریمی و محمد باقری بوده و تدوین آن هم توسط نوید ظریف کریمی صورت گرفته، روایت ها و خاطرات محمدرضا شرکت توتونچی معروف به رضا توکلی متولد سال ۱۳۲۴ است. توتونچی که او را «عزت شاهی مشهد» هم می دانند، از مبارزان و زندانیان سیاسی دوران پهلوی است که در تهران و مشهد کارهای انقلابی داشته و دو بار نیز در دوران طاغوت به زندان افتاده است.
در قسمتی از این کتاب که در پشت جلد آن هم آمده است، می خوانیم:
«قاسم اظهار داشت: «می دونی حمیدژیان چیکار کرد؟» گفتم: «نه» اظهار داشت: «یه روز من تو مغازه نشسته بودم، دیدم حمید ژیان با موتور همراه یه نفر دیگه اومدن. موتورشونو گذاشتن کنار بانک و از مغازه های کناری نردبون گرفتن. بعد تلفن های بانک صادرات رو قطع کردن. بعدش از توی خورجینی که تَرکِ موتور بود، کلت هاشونو درآوردن و دوتا جوراب نازک به سرو صورتشون کشیدن و بایه کیسه رفتن تو بانک. همه مشتری ها و کارمندا رو به یه کناری ردیف کردن و پول های توی بانک رو برداشتن و فرار کردن. صحبت های قاسم هم مرا باز یاد تیتر همان روزنامه زندان قصر انداخت و پاسخ پرسش هایی را که از زندان قصردر ذهنم مانده بود، گرفتم.»
کتاب «پرده دوم» که دومین جلد از مجموعه عناوین انتشارات «راه یار» با محوریت «پیشگامان مردمی انقلاب» است، با ۲۹۶صفحه، شمارگان هزار نسخه و با قیمت ۴۰هزار تومان انتشار یافته است.


منبع:

1400/01/26
11:05:00
0.0 / 5
967
تگهای خبر: روزنامه , شركت , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱