كتاب تازه مجید قیصری منتشر گردید

كتاب تازه مجید قیصری منتشر گردید

به گزارش بلک بلاگ داستان بلند «ضیافت به صرف گلوله» نوشته مجید قیصری منتشر گردید.


به گزارش بلک بلاگ به نقل از ایسنا، این کتاب در ۹۶ صفحه در مجموعه «دنیای ما» در انتشارات کتاب کوچه به چاپ رسیده است.
در معرفی کتاب «ضیافت به صرف گلوله» توسط ناشر عنوان شده است: مجید قیصری از سال ها پیش آثار مختلفی را در حوزه ناگفته های جنگ ایران و عراق نوشته که یکی از آنها «ضیافت به صرف گلوله» است. گرچه زمان این اثر در دوران بعد از جنگ است، اما شخصیت های آن در ضمن یک حادثه مجبور به یادآوری خاطرات جنگ ایران و عراق می شوند. ماجرای این کتاب از یک سری کارت های دعوت بی نام و نشانی آغاز می شود که به دست چند نفر می رسد. آنها به جایی میهمان می شوند که نمی دانند منزل کیست و چرا به این بزم دعوت شده اند. عجیب این که وقتی می رسند، با لکه های خون مواجه می شوند. از همین جا ماجرای اصلی این کتاب که درباره خاطرات آن شخصیت ها و شخصی به نام بهزاد فرحان است، شروع می شود.
مخاطب وقتی دیالوگ های این شخصیت ها را می خواند، به یاد دردها و خاطرات جنگ می افتد؛ فارغ از هیچ تقدس گرایی یا سطحی دیدن آن روزگار. او با حواشی واقعی جنگ مواجه می شود. با آدم هایی که پرونده مبارزات شان سال هاست بسته مانده و همین مهمانی و آن چند قطره خون، مجال بازگشایی آنرا فراهم نموده.
در قسمتی از این اثر که یادآور سختی های رایج دوران جنگ ایران و عراق است، آمده: «دست آخر گفتند بروید سردخانه. شاید جنازه اش آن جا باشد. آن وقت ها این چیز معمول بود. یعنی معمول شده بود. اگر نمی جنگیدیم دنبال هم می گشتیم. برادر دنبال پدر. شوهر دنبال زن. سرگردانی دیگر گفتن ندارد.»
منبع:

1400/01/23
15:24:36
0.0 / 5
990
تگهای خبر: داستان , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲