در نشست سریال نوروزرنگی عنوان شد:

همه عوامل سریال گرفتار كرونا شدند

همه عوامل سریال گرفتار كرونا شدند

به گزارش بلک بلاگ در نشست سریال نوروزی شبکه تهران عنوان شد: سریال «نوروز رنگی» در شرایطی تولید شد که همه عوامل این مجموعه در مشهد گرفتار ویروس کرونا شدند. این سریال در شرایط دشواری ساخته شد و در طول ساخت آن با مشکلات زیادی مواجه گشتند. اما نتیجه کار برای عوامل رضایت بخش بوده است.


به گزارش بلک بلاگ به نقل از ایسنا، نشست خبری سریال «نوروز رنگی» با حضور علیرضا مسعودی نویسنده و کارگردان، سیدمحمدمهدی مرتضوی مدیرتولید، رابعه اسکویی، محمد اسلامی و حمیدرضا حافظ شجری ـ بازیگران ـ امروز (سه شنبه) ۱۷ فروردین ماه در ساختمان روابط عمومی صداوسیما برگزار شد.
علیرضا مسعودی درباره روند تولید این سریال اظهار داشت: بخشی از قصه سریال از خاطرات خودم بود. به دنبال شرایطی می گشتم که زمانی که کارگردان شدم خودم کار را بسازم. واقعا در آن دوران زندگی و احساس کردم هیچ کسی مثل خودم نمی تواند آن لحظات را بازسازی کند. اواخر فرودین سال قبل فیلمنامه این سریال را نوشتم و تقریباً اوایل تیرماه پیش تولید آغاز شد و از ۲۱ مهرماه هم تصویربرداری را آغاز کردیم.
ایشان در ادامه ضمن اشاره به اینکه در تولید این پروژه با سختی های بی شماری روبه رو شدند، اظهار داشت: یکی از مهم ترین مسائلی که با آن روبه رو بودیم، پیدا کردن لوکیشن هایی بود که به سالهای دهه ۶۰ نزدیک باشد و هرجا دوربین را برمی گرداندیم، یک نشان و المانی از شرایط فعلی به چشم می خورد و همین، کار ما را خیلی سخت می کرد.
همه گروه تولید درگیر کرونا شدند
مسعودی تصریح کرد: از طرفی دیگر بیماری کرونا کار را بسیار مشکل کرده بود و نخستین کسی که در گروه تولید، به بیماری کرونا مبتلا شد، خانم اسکویی بود که خوشبختانه بعد از ۱۰ روز تست ایشان منفی شد، اما دقیقاً دو هفته بعد همه عوامل کرونا گرفتند. مدیر تولید سریال شرایط بسیار وخیمی داشت و دو هفته هم کل گروه در قرنطینه بودند و شرایط بسبیار سختی داشتیم.
تلاش کردم حقیقت های دهه ۶۰ را به تصویر بکشم
این نویسنده و کارگردان ضمن اشاره به بازخوردی که از مردم درباره این سریال در مشهد داشته و تماسهای تلفنی که از مخاطبان دریافت کرده است، اظهار داشت: خدا را شاکرم که مردم بسیاری از این مجموعه راضی بودند و من تمام تلاشم را کردم که هرآنچه که حقیقت است را بدون هیچ اغراقی و با سادگی و دوست داشتنی که در آن زمان وجود داشت به تصویر بکشم و طبیعتاً هرآنچه از دل برآید بر دل می نشیند.
وی خاطرنشان کرد: خوشحالم که مردم این سریال را بسیار دوست داشتند و در این یک ساعتی که با مردم صحبت کردیم همه راضی بودند.


در ادامه این نشست، سید محمدمهدی مرتضوی درباره کلیت تولید پروژه توضیحاتی را بیان کرد و اظهار داشت: از اردیبهشت سال قبل که تولید پروژه جدی شد قرار بود کار در مشهد باشد اما مقاومت هایی از جانب تهیه کننده و سازمان صداوسیما نسبت به این مساله وجود داشت. هم به علت کرونا و هم استرسی که بازیگران از کار در شهرستان ها و استان های دیگر داشتند و طبیعتاً حاضر نبودند در شهرستان ها حضور پیدا کنند و امکان تصویربرداری در تهران وجود دارد اما آقای مسعودی می دانست و اصرار داشت که این سریال باید در مشهد تولید شود.
مدیرتولید «نوروز رنگی» خاطرنشان کرد: شرایط تولید این سریال واقعا جالب است. ما نزدیک به ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ نفر از علاقمندان به تئاتر و هنرمندان مشهدی را دیدیم و از همه آنها تست گرفتیم تا به بازیگرانی رسیدیم که امروز در این مجموعه می بینید و همه افرادی که در این سریال بازی می کنند در تست دیده شدند. اگر امروز می بینید که همه بازیگران در کار می درخشند این در واقع یک نگاه کلی به بچه های مشهد است و استعدادهای آنها را به معرض نمایش گذاشته است.
مرتضوی تصریح کرد: دو سه مرحله پیش تولید داشتیم و چندین سفر به مشهد رفتیم تا لوکیشن ها را انتخاب نماییم که کار بسیار سختی بود. شما تصور کنید که همه مردم ماسک داشتند و در سکانس هایی که جمعیت بسیار است چطور باید این صحنه ها را می گرفتیم یا سکانس هایی در صحن مطهر امام رضا(ع) داشتیم که باید مملو از جمعیت می بود و این مساله بود که چطور باید مردم را بدون ماسک به این صحنه ها بفرستیم که در نهایت از پس اینها با توکل و توسل به حضرت رضا(ع) برآمدیم و حضرت بسیار به کمک کرد.
وی اظهار داشت: نکته دیگر این که بخشی از رفت و آمدهای ما با وضعیت قرمز کرونایی مشهد همزمان شد و در مقطعی مدیر تصویربرداری و صدابرداری درگیر کرونا شدند. از طرفی تأمین امنیت آن قسمت از شهر مشهد که تصویربرداری در آن صورت می گرفت کار سختی بود و حضور افراد غیربومی آنجا مشکل ایجاد می کرد اما خدا را شکر بدون مشکلی انجام شد و اتفاقاً با میهمان نوازی خوبی هم روبه رو شدیم.
مرتضوی افزود: در پیش تولید هم یک تیم چند نفره درگیر پروژه شدند و هنوز هم مشغول کار هستند و برای دو قسمت نهایی در حال ساخت موسیقی هستیم. برایم جالب است که حتی یک انتقاد هم نداشتیم.
وی ضمن اشاره به بازخوردهای خوبی که از فضای مجازی گرفته اند، اظهار داشت: خوشبختانه در فضای مجازی و صفحه سریال و صفحات مجازی دوستان بازیگر شاهد علاقه و نظرات مثبت مردم بودیم اما امروز بازخورد واقعی و حقیقی را گرفتیم و حال همه ما خوب شد و خستگی و سختی ها از بین رفت. حقیقت این است که من این حجم از محبت مردم را باور نمی کردم و ما فکر می کردیم مخاطب ما فقط مشهدی ها باشند و برای ما جالب است که حتی یک انتقاد هم نداشتیم.
در ادامه رابعه اسکویی ـ بازیگر سریال «نوروز رنگی» ـ درباره تجربه حضور در این مجموعه با اعتقاد بر اینکه خنداندن مردم کار مهمی است و دشوار، اظهار داشت: اگر همه ما بازیگران در این شرایط بازی می نماییم، برای این است که بتوانیم اوقات خوبی را برای مردم فراهم نماییم و فراموش نکنیم که اگر بتوانیم مردم را بخندانیم کار شاهکاری انجام داده ایم.
اسکویی ضمن اشاره به سریال های نوروزی، اظهار داشت: من پروژه های مناسبتی زیاد انجام داده ام و به نظرم سریال «نوروز رنگی» بسیار جذاب است و در میان مردم خیلی طرفدار دارد و به نظرم مخاطبان به نسبت سریال های معمولی آنها را بیشتر دنبال کردند.
وی ادامه داد: من بعنوان بازیگر طنز وظیفه دارم مخاطب را بخندانم و این ودیعه پروردگار برای من بوده است. وقتی جو زمانه خوب نیست و همه گرفتاریم و سخت می خندیم.
در ادامه محمد اسلامی، بازیگر دیگر این مجموعه اظهار داشت: سبب افتخارم بود که در این پروژه حضور داشتم. به قدری از سوی مردم نظرات مثبت دریافت کردیم که اتفاق بی نظیری است. از تمام استان های ایران پیام داشتیم و چه خوب است که علی مسعودی سالهای دهه شصت را به زیبایی زنده کرد.
منبع:

1400/01/17
16:31:37
0.0 / 5
1131
تگهای خبر: تئاتر , سفر , طنز , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴