اعطای نشان فداكاری به شهید مصطفی یدالهی

اعطای نشان فداكاری به شهید مصطفی یدالهی

بلک بلاگ: برابر تصویب «شورای عالی نشان ها» در ارتش جمهوری اسلامی ایران، نشان فداکاری به شهید «مصطفی یدالهی» تعلق گرفت.


به گزارش بلک بلاگ به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی ارتش، برابر تصویب «شورای عالی نشان ها» در ارتش، به پاس رشادت و مدیریت جهادی در صحنه ها و برهه های سرنوشت ساز دوران پیروزی انقلاب و ایثار و بذل جان در اعتلای ایران سربلند اسلامی، نشان فداکاری به شهید والامقام ارتش اسلام؛ «مصطفی یدالهی» که سرسختانه در خط مقدم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایستاده اند، تعلق گرفت.
نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، نماد ایثار و از خودگذشتگی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه افسری امام علی(ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و دفاع کرده اند.
شهید مصطفی یدالهی، دهم دیماه ۱۳۳۱ در دهستان بلدستی از توابع شهرستان شهرضا و در خانواده ای مذهبی و فرهنگی دیده به جهان گشود. وی تحصیلات خودرا تا مقطع دیپلم ادامه داد. سپس به سبب علاقه و اشتیاقی که به ارتش و شغل نظامی گری داشت، در سال ۱۳۵۰ به استخدام ارتش درآمد. بعد از طی دوره های مختلف دانشکده و سپس مقدماتی پیاده، به لشکر ۲۸ سنندج منتقل شد.
شهید یدالهی با معنویت و اخلاصی که در وجودشان بود در تمامی مسئولیت ها و امور محوله موفق و پیروز بود بطوریکه چندین بار در دستور تیپ و لشکر مورد تشویق قرار گرفت. وی مسئولیت هایی از قبیل فرمانده دسته ادوات و فرماندهی گروهان ۱ گردان ۱۱۶ تیپ ۲ را به عهده داشت. از آغازین روزهای غائله ضدانقلاب در کردستان، در این منطقه حضور داشت و تا زمان شهادت در بیشتر ماموریت های پاک سازی ایفای نقش کرد.
سرانجام شهید مصطفی یدالهی در تاریخ ۲۰ فروردین سال ۱۳۵۹ در درگیری با عناصر ضدانقلاب، خون پاکش را تقدیم شجره نوپای انقلاب اسلامی کرد و به فیض شهادت نائل آمد.
منبع:

0.0 از 5
1400/01/12
15:11:59
976
تگهای خبر: رمان , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵