نمایش مجازی نقاشی های صبا

نمایش مجازی نقاشی های صبا

«محمودخان ملک الشعرا (صبا)؛ از سنت تا نوگرایی» عنوان هم اندیشی مجازی است که معاونت پژوهشی فرهنگستان هنر با همکاری دفتر پژوهش کاخ موزه گلستان برگزار می نماید.


به گزارش بلک بلاگ به نقل از ایسنا، در این هم اندیشی آنلاین، مسعود ناصری (مدیرکل امور هنری فرهنگستان هنر)، سیدمهدی حسینی (عضو پیوسته فرهنگستان هنر)، میلاد جهانی سیاهرودی، سید عباس حسینی و کامیار فاروقی سخنرانی می کنند.
در این وبینار همین طور فیلم مصاحبه محمود افتخاری، استاد حوزه هنرهای سنتی توسط گروه تاریخ شفاهی فرهنگستان هنر نیز پخش می شود.
در این جلسه، سید مهدی حسینی درباره «محمودخان و مدرنیسم ایرانی»، میلاد جهانی سیاهرودی درباره «بررسی تحلیلی و تطبیقی دو پرده با عنوان تصحیح کننده و استنساخ از محمودخان ملک الشعرا، موجود در کاخ گلستان» و سیدعباس حسینی درباره «محمودخان صبا و امپرسیونیسم ایرانی» سخنرانی می کنند.
همین طور کامیار فاروقی به معرفی کتاب «محمودخان ملک الشعرا صبا کاشانی: پیشگام نقاشی نوین ایران» می پردازد.
این وبینار ساعت ۱۵ روز سه شنبه (۱۹ اسفندماه) بوسیله لینک honar.ac.ir، قابل مشاهده می باشد. همین طور گالری مجازی از تصاویر نقاشی محمودخان ملک الشعرا (صبا) که در کاخ موزه گلستان محفوظ است، همزمان با برگزاری وبینار به معرض نمایش گذاشته می شود و تا اختتام فروردین ۱۴۰۰ نیز ادامه دارد.1399/12/18
18:43:54
0.0 / 5
985
تگهای خبر: فیلم , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵