طراحی یك معماری متفاوت در آلمان

طراحی یك معماری متفاوت در آلمان

با طراحی یک مرکز مذهبی در آلمان، یک مسجد، یک کلیسا و یک کنیسه در کنار یکدیگر ساخته خواهند شد.


به گزارش بلک بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، ساخت بنایی در برلین که مسجد، کلیسا و کنیسه را به یکدیگر متصل می کند، بعد از ۱۰ سال برنامه ریزی در جریان مراسمی در ۲۷ مه آغاز خواهد شد.
برای ساخت این بنا که انتظار می رود اتمام ساخت و ساز آن حدود ۴ سال طول بکشد، ۴۷ میلیون یورو بودجه اختصاص داده شده است.
«کین ملوزی» ـ معمار آلمانی ـ طراحی این اثر را بر عهده داشته است. در این بنا، ساختمان مسجد، کلیسا و کنیسه از راه یک سالن ملاقات به یکدیگر متصل خواهند شد.
«رونالد استولت» که از متولیان آغاز پروژه ساخت این بنا است، می گوید: «ایده ساخت این بنا بسیار ساده است. ما می خواستیم محل عبادتی بسازیم که این سه مذهب در حالیکه هر یک هویت خویش را حفظ می کنند در کنار یکدیگر قرار داشته باشند.»
این بنا در محل قبلی کلیسای سنت پیتر که در جریان جنگ جهانی دوم صدمه دیده بود و در سال ۱۹۶۴ تخریب شده بود ساخته خواهد شد. وقتی بقایای این کلیسا حدود یک دهه پیش کشف شد، قرار شد بنای یادبود یا کلیسای جدیدی در این مکان ساخته شود اما در نهایت تصمیم بر آن شد تا یک بنای مقدس جدید که بازتابی از برلین امروزی باشد در این محل ساخته شود.
۳۰ میلیون یورو از هزینه ساخت این بنا توسط دولت پرداخت خواهد شد و تابحال ۹ میلیون یورو هم از راه کمک های بنیادهای مختلف جمع آوری شده است و انتظار می رود ۸ میلیون یورو دیگر هم جمع آوری شود.
منبع:

1399/12/03
23:33:38
0.0 / 5
1136
تگهای خبر: برنامه , طراحی , مراسم , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳