تاكید بر نقش انقلاب اسلامی در شكل گیری تمدن نوین اسلامی

تاكید بر نقش انقلاب اسلامی در شكل گیری تمدن نوین اسلامی

رایزنی فرهنگی ایران در تایلند، هم اندیشی تبیین مؤلفه های تمدن نوین اسلامی را به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر برگزار کرد.


به گزارش بلک بلاگ به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، همزمان با چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و به همت رایزنی فرهنگی ایران در تایلند و با همکاری دفتر نمایندگی جامعةالمصطفی، هم اندیشی تبیین مؤلفه های تمدن نوین اسلامی در تایلند برگزار شد.
در این هم اندیشی، تعدادی از علما و صاحبنظران مسلمان تایلند به بحث و تبادل نظر پیرامون تمدن نوین اسلامی بر اساس بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) پرداختند.
مهدی حسنخانی، رایزن فرهنگی کشورمان در تایلند در سخنان افتتاحیه این هم اندیشی ضمن اشاره به آغاز فصل نوین تمدن اسلامی در عصر حاضر بعد از انقلاب اسلامی ایران، اضافه کرد: ایام 42مین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی فرصت را مغتنم دانستیم تا بحث تمدن نوین اسلامی بعنوان یکی از دستاوردهای سازنده انقلاب اسلامی بر اساس بیانات پرارزش رهبر معظم انقلاب در ارتباط با گام دوم انقلاب را در جمع اندیشمندان تایلندی به بحث و تبادل نظر بنشینیم تا از این طریق گسترش و تعمیم رو به تزاید گفتمان فرهنگی و تمدنی انقلاب اسلامی در جهان اسلام سهمی به سزا داشته باشیم.
ایشان در ادامه رخدادهای اخیر در امریکا و ناامیدی ملت ها در تأمین عدالت و امنیت و آرامش بشر معاصر و اساسا ناکارآمدی نظام لیبرال دموکراسی در رشد و تعالی حقیقی جامعه را یکی از لزوم های تبیین مؤلفه های تمدن نوین اسلامی هم اکنون قلمداد کرد.
حجت الاسلام والمسلمین سخاوتی، نماینده جامعةالمصطفی در تایلند هم در سخنانی، به ذکر بخش مادی فرهنگ در مقام تعریف تمدن و مراحل پنج گانه شکل گیری تمدن نوین اسلامی از منظر رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) اشاره نمود.
وی همچنین، با نقد نظریه برخورد تمدن ها که توسط ساموئل هانتیگتون مطرح گردیده است، تاکید کرد: ماهیت و مبنای تمدن نوین اسلامی از تعامل آرامش بخش تمدن ها و زندگی در صلح و صفا برای سازندگی جامعه و سعادت بشر نشات می گیرد و بر فرهنگ انتظار و اعتقاد به منجی که از باورهای مشترک بین تمامی ادیان جهان همچون تعالیم بودایی است، استوار می شود.
انتهی پیاممنبع:

0.0 از 5
1399/11/25
14:38:15
938
تگهای خبر: رمان , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵