وقتی كرونا، عادات جشنواره ای مان را تغییر داد

وقتی كرونا، عادات جشنواره ای مان را تغییر داد

به گزارش بلک بلاگ جشنواره فیلم فجر در یک مقطع تاریخی که جهان را ویروس کرونا در برگرفته است، برگزار شد با همه نگرانی ها بابت تبعات برگزاری اش اما سرانجام طبق پروتکل های بهداشتی به سرانجام رسید، جشنواره ای که فضای متفاوتی برای علاقه مندان سینما بوجود دارد به علت شرایط خاص برگزاری آن.


برای عشاق سینما و علاقه مندان فیلم دیدن که نزدیک به یکسال می شد که پای شان را به سینما نگذاشته بودند، فرصت خوبی بود.
برای آنان که دل شان تنگ شده بود که هنرپیشه ها و قصه ها برای شان بر پرده جان بگیرند، فرصت خوبی بود که سرانجام با پروتکل بهداشتی این صورت گرفت.
اما پروتکل های بهداشتی، طعم فیلم دیدن را برای مان تغییر داد، از سانس های بامدادی و شامگاهی دیگر خبری نبود و سانس فوق العاده مان به بامداد زود رسید، بامداد های زود به جای شبانگاه ها، شال و کلاه می کردیم و به سینما می رفتیم.

بوفه های سینما که محل خرید تنقلات برای دیدن فیلم بود، بسته بودن و ترجیح مان بود تا هنگام تماشای فیلم خوراکی نخوریم تا ماسک مان بر صورت مان باقی بماند تا خدای نکرده اتفاقی نیفتد.
از صف های طولانی مقابل سینماها هم خبری نبود، ازاین رو از اتفاقات عجیب که جلوی درب سینماها در سالهای قبل شاهد بودیم و حتی پای نیروی انتظامی را به درب سینماها می کشاند، خبری نبود.
همین اتفاقات فقط به خاطر این بود که یک ویروس کوچک و نادیدنی یک سالی می شود، همه دنیا را درگیر کرده است و به طبع ما را هم درگیرتر.
همه اینها را خصوصیت مثبت این ویروس می دانیم، که اگر نبود ما مجبور بودیم، نصف شب ها خسته و کوفته فیلم ببینیم که احتمال اینکه فیلم به دل مان نشیند، بیشتر بود.
خوراکی هم نخوردیم، چه بهتر که چاق نمی شویم و گاها به کبد چرب گرفتار نمی شویم!
در ازدحام سالن ها هم گیر نکردیم و با خیال راحت تر به سالن رفتیم و آرامشی داشتیم که در هیچ دوره ای شاهدش نبودیم چون دیگر درگیر صندلی بازی نشدیم و راحتتر و با آرامش فیلم دیدیم.
این ها از دستاوردهای کرونا بود که باز هم ما را که دل مان برای پرده نقره ای تنگ شده بود، به سینما برد تا رویاهای مان را بر پرده ببینیم.
ای کاش اگر کرونا هم برود، عادت نماییم به نظم و ترتیبی که در زندگی مان بوجود آورد اما دل مان گرفت، وقتی بعد یکسال دوستانمان را دیدیم، نتوانستیم، آنها را در آغوش بگیریم.

قصه جشنواره فیلم فجر سال جاری با آرزوی بهتر شدن شرایط و از بین رفتن ویروس منحوس کرونا، به پایان رسید تا شاید سال دیگر بدون ماسک به دوستانمان سلام نماییم و دوستانمان خنده مان را ببینند.
ایسنا، شیما غفاری
منبع:

1399/11/23
22:51:23
0.0 / 5
929
تگهای خبر: جشنواره , خرید , سینما , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳