سردار سلامی:

دشمن اثر كار صداوسیما را حس كرده است

دشمن اثر كار صداوسیما را حس كرده است

به گزارش بلک بلاگ فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی در معرض انواع هجمه ها و جنگ نرم جهانی قرار دارد، خاطرنشان کرد: رسانه ملی نقطه مرکزی این جنگ نابرابر و در قلب مخاطرات است.


به گزارش بلک بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی صداوسیما، سردار سرلشکر حسین سلامی عصر امروز (۸ بهمن ماه) در دیدار با علی عسکری، رئیس صداوسیما با قدردانی از عملکرد رسانه ملی در این ایام، بخصوص بزرگداشت سالگرد شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، اظهار داشت: باوجود همه نقص های ناشی از انتشار کرونا که می توانست مراسم سالگرد را تحت تأثیر قرار دهد، انصافاً صداوسیما توانست با عملکرد خود، این وضع را جبران کند و با نیت درخشان و الهی همکاران این رسانه، معرفت عمیق و شناخت جدیدی در مبحث مقاومت با تمسک به شهادت سپهبد سلیمانی بوجود آمد.
فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه رسانه ملی کار فرهنگی بزرگی انجام داد و با اراده و نیت خالص، روح معنویت، حماسه، جهاد و شهادت را در جامعه تقویت کرد، اضافه کرد: بدین سان مراسم سالگرد شهادت سپهبد سلیمانی به یک جغرافیا محدود نماند، بلکه جریانی جدید، شناخت اساسی و نشاط انقلابی به واسطه این پیام رسانی زیبای رسانه ملی رقم خورد.
سردار سلامی با تاکید بر اینکه هرگاه صداوسیما بر یک مبحث متمرکز می شود، غوغا به پا می کند، اظهار داشت: صداوسیما اثبات نموده است که در نقطه مرکزی نهضت روشنگری افکار عمومی قرار دارد و می تواند نقشی جریان ساز را ایفا کند و این را به وضوح مشاهده می نماییم.
سردار سرلشکر سلامی یکی از اقدامات اثرگذار و هوشمندانه رسانه ملی در برهه کنونی را تغییر رفتارهای اجتماعی مردم در دوره انتشار کرونا توصیف کرد و اظهار داشت: صداوسیما نقش اول را در فضای فرهنگی جامعه و الگوی رفتاری مردم بازی می کند؛ این رسانه هرکجا امتدادبخش فعالیت هر دستگاهی بوده، توانایی آن دستگاه را برای حل مساله مضاعف کرده است. شاهد مثال این جریان، امتدادبخشی رسانه ملی به تلاشهای وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا است.
او بر اثربخشی و فراگیر بودن مدیریت اجتماعی، فرهنگی و سیاسی رسانه ملی تاکید و خاطرنشان کرد: برای مثال رزمایش موشکی که حداکثر در یک دقیقه آغاز می شود و خاتمه می یابد، وقتی در رسانه ملی منعکس و به جهان مخابره می شود، موج اقتدار، شکوه، نشاط و امید را به راه می اندازد.
فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به اینکه این ها نشان دهنده عظمتی است که صداوسیما در ضریب بخشی به تاثیر واقعه ها دارد، اظهار داشت: خیلی از حوادث به ظاهر در ظرف زمانی خود تاکتیکی هستند، اما وقتی رسانه ملی پای کار می آید، پیامد راهبردی پیدا می کنند.
سردار سرلشکر سلامی رسانه ملی را نقطه مرکزی جنگی نابرابر با استکبار جهانی توصیف کرد و اظهار داشت: شما در قلب این مخاطرات هستید. دشمن اثر کار شما را حس کرده است. بامطالعه نگاه دشمن به صداوسیما متوجه شدم این ها دقیقاً اجزای کار رسانه ملی را در ابعاد مختلف سیاسی، علمی، انقلابی، فرهنگی و... تحلیل می کنند.
او اضافه کرد: دشمن همان گونه که دوست دارد تعداد موشک های ما را بشمارد و سناریوی نبرد طراحی کند؛ به شما هم همینطور بعنوان جبهه مستحکم سیاسی، انقلابی و فرهنگی نگاه می کند و نسخه می دهد که چطور می تواند این رسانه را که به مفاهیم مدرن جهان، اندیشه و ابتکار عمل مجهز است، از کار بیندازد.
فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه که خود آمریکایی ها گفته اند تلاش دارند نابینایی سیاسی را در جوامع خود و دیگر کشورها شایع سازند، اظهار داشت: شما بعنوان صداوسیمای انقلاب و نظام جمهوری اسلامی همواره مقابل این راهبرد آمریکایی ها ایستاده اید و با روشنگری سیاسی که ایجاد می کنید، دشمن را بسیار آزار می دهید و مطمئن هستم رسانه ملی با رویکرد جدید و عمیق خود در روزهای الله دهه فجر، با تاکید بر مزیت های بومی مان، همین مسیر را ادامه خواهد داد و از زوایای دیگر روشنگری خویش را تعمیق می بخشد.
سردار سرلشکر سلامی اضافه کرد: این حرکت رسانه ملی نه در یک مقطع کوتاه، بلکه در طول زمان و نبردی فرسایشی پیش می رود و صداوسیمای جمهوری اسلامی توانسته است به تدریج در جنگ رسانه ای دشمن را بتراشد، فرسوده و از اعتبار ساقط کند.
وی افزود: با نگاهی به ناآرامی های داخلی در آمریکا و سرزمین های اشغالی به خوبی شاهدیم که شبکه های برون مرزی رسانه ملی چگونه توانسته اند در روشنگری جهانی اثربخش باشند و البته این آخر راه و نقطه مطلوب نمی باشد و باید بسیار کوشش کرد.
سردار سرلشکر سلامی دهه فجر را بعنوان نقطه تمرکز جدیدی که برای رسانه ملی قابل اتکاست، دانست و اظهار داشت: امام (ره) و رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در طول این سال ها ما را از نیل های بزرگی عبور داده اند. خدا می داند که در آستانه چه جنگ های بزرگی رفته ایم، اما بنا به خرد، منطق، حکمت، ژرف اندیشی و شجاعت عظیم اخلاقی مقام معظم رهبری از جنگ دور شدیم، با دشمن جنگیدیم، اما اجازه جنگیدن را به آنها ندادیم و این همه اش به حکمت رهبری معظم انقلاب (مدظله العالی) برمی گردد.
فرمانده کل سپاه اضافه کرد: نخبگان آمریکایی خودشان به این مشکل پی پرده اند و اعتراف کرده اند که نخستین مشکل شان آن است که رهبران شان حکمت ندارند؛ آنها می گویند هر رهبری در هر جای جهان زمام قدرت هر کشوری را در دست بگیرد، همچون خودش آن کشور را کوچک یا بزرگ می کند. ترامپ هم به اندازه خودش، آمریکا را کوچک کرد. ترامپ علت نبود، نماد بود و این به ساختار آمریکا برمی گردد که خودشان هم به آن معترف هستند.
سردار سرلشکر سلامی ضمن اشاره به بودجه نظامی ۷۴۰ میلیارد دلاری آمریکا خاطرنشان کرد: این قدرت نظامی با این همه بودجه در حال پوسیدن است. مارپیچی که آمریکا را به پایین کشانده، به علت حماقت رهبرانش بوده است، چونکه ثروت را به هزینه بی بازگشت تبدیل می کنند.
وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران توانسته است در هرگونه رویارویی راهبردی دشمن را به مفهوم حقیقی شکست دهد، اظهار داشت: آنها هر مکری که به خرج دادند، برای خودشان اتفاق افتاد؛ به صورتی که امروز چهره بدتری از یک کشور جهان سومی دارند که در آن نه از رفاه خبری هست، نه امنیت، نه نظم و نه قانون.
فرمانده کل سپاه نقش رسانه ملی را در بازنمایی این وضع آمریکا بی بدیل دانست و اظهار داشت: امروز که عطشی در جهان برای دریافت پیام انقلاب اسلامی وجود دارد، جغرافیای جنگ رسانه ملی باز شده است و از این فرصت برای جهش بیشتر استفاده می نماید.
او اضافه کرد: امروز در میدان موازنه، تاثیر مهم تر از قدرت، دارایی و ثروت است. همان گونه که ما در سپاه بر اساس موازنه قدرت پیش نمی رویم و برای نمونه با یک موشک بالستیک می توانیم یک ناو هواپیمابر چند میلیارد دلاری را بی خاصیت نماییم، رسانه ملی هم مشغول نبردی نامتقارن است و از فرصت ها به خوبی استفاده می نماید.
سردار سرلشکر سلامی ضمن اشاره به شکست فشار حداکثری آمریکا ضد ایران، شکست این کشور در بر هم زدن نقش ثبات آفرین جمهوری اسلامی در منطقه و همینطور شکست آمریکا در بر هم زدن امنیت داخلی ایران با اتکا به جنگ روانی و اثرگذاری بر افکار عمومی اظهار داشت: این ها ازجمله توفیقاتی است که کشور با توسل به مقاومت، دشمن را به شکست و عقب نشینی واداشت و نقش رسانه ملی در همه آنها قابل مشاهده می باشد.
او پیشرفت های موشکی ازجمله تولید موشک نقطه زن با برد ۱۸۰۰ کیلومتری و همینطور تولید انواع پهپاد را نشانه هوش ایرانی توصیف و خاطرنشان کرد: در نگاه خرد و کلان به صحنه درمی یابیم که کشور باوجود تحریم ها توانسته است سرشار از توفیقات بزرگ باشد. نشان دادن این دستاوردها در دهه فجر اهمیت به سزایی دارد و امروز در جایگاهی قرار داریم که دستاوردهای انقلاب اسلامی با اروپا و آمریکا قابل مقایسه است.
فرمانده کل سپاه بر برتری منطق انقلاب اسلامی در مقایسه با دشمنان تاکید کرد و اظهار داشت: منطق انقلاب اسلامی هم به لحاظ عینی و هم به لحاظ نظری اثبات نموده است که نسبت به دشمنان خود برتری دارد و ازاین رو می بایست این را با شاهد و مثال برای افکار عمومی تبیین کرد.
منبع:

1399/11/08
23:15:20
0.0 / 5
916
تگهای خبر: رسانه , رمان , طراحی , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱