حركت شهدای سلامت در امتداد مسیر شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم است

حركت شهدای سلامت در امتداد مسیر شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم است

به گزارش بلک بلاگ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: شهدا در اوج آگاهی جان خودرا فدای آینده کشور می کنند و این اتفاق چه در دفاع مقدس، دفاع از حرم و دفاع از سلامت مردم با یک مفهوم رخ می دهد و ما امروز داغدار شهدای سلامت هستیم که در اوج سختی پا در عرصه نجات سلامتی مردم گذاشتند.


به گزارش بلک بلاگ به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی روز چهارشنبه اول دی ماه در افتتاحیه همایش سراسری مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران که به صورت ویدئو کنفرانس انجام شد با اعلان اینکه شیعیان نگاه ویژه ای به شهدا دارند اظهار داشت: البته عالم گیری نام شهید برای تمام اندیشه ها است و ماندگاری و جاودانگی شهدا بر جان تمام انسان ها تأثیر می گذارد.
وی افزود: خدمت گزاری خانواده های شهدا در حقیقت خدمتگزاری اولیا و انبیای الهی است. خدمت در بنیاد شهید و امور ایثارگران عبادت است، برای اینکه تا زمانی که دعای یک مادر شهید و جانباز هست این کشور سرافراز خواهد بود و نگهداری از این گنجینه های بزرگ ایثار، افتخار بسیار بزرگی است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اشاره کرد: شهدا در اوج آگاهی جان خودرا فدای آینده کشور می کنند و این اتفاق چه در دفاع مقدس، دفاع از حرم و دفاع از سلامت مردم با یک مفهوم رخ می دهد. ما امروز داغدار شهدای سلامت هستیم، شهدایی که در اوج سختی پا در عرصه نجات سلامتی مردم گذاشتند.
نمکی افزود: جنگ با ویروس کرونا برای ما بسیار متفاوت از بقیه کشورها بود، برای اینکه دشمنان ما با اعمال تحریم ها بدترین شرایط را رقم زده بودند و برای جابجایی و ورود ساده ترین اقلام پزشکی، دارویی و ماسک به مشکل بر می خوردیم. ما تا زمانی که بر اصول خود پافشاری می نماییم با مفهوم شهادت همراه هستیم و ایثارگری و شهادت همیشه در کشورمان جریان دارد.
وی ضمن تشریح تاریخچه ای از ورود کرونا به کشورمان اظهار داشت: چیزی که موجب شد کشورمان بتواند با وجود همه سختی ها و محدودیت ها عملکرد خوبی داشته باشد، وفاق ملی شکل گرفته حول شخصیت مقام معظم رهبری بود و برخلاف خیلی از کشورهای پیشرفته دنیا حتی یک بیمار هم پشت درهای بیمارستان معطل نشد و کسی به سبب مشکل مالی از خدمات پزشکی محروم نماند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: مرگ انسان ها در کشورهای دیگر برای ما غم انگیز است، اما نگاهی به آمارهای فوت افراد بر اثر کرونا در دیگر کشورها و مقایسه آن با آمارهای ایران تنها با یک معجزه قابل توضیح است و این مسئله با لطف الهی و دعای خانواده های معزز شهدا و ایثارگران ممکن شده است.
نمکی با اعلان اینکه نبرد امروز با کرونا تفاوت های خاصی با دوران دفاع مقدس داشت اضافه کرد: در دفاع مقدس صحنه نبرد و دشمنان مشخص بودند اما در نبرد با کرونا با دشمنی پنهان روبرو می باشیم. در دفاع مقدس سربازان بیشتر از سردارها به شهادت رسیدند اما در مقابله با کرونا پزشکان بزرگ ما بیش از نیروهای دیگر به شهادت رسیدند.
وی با ارائه گزارشی از کارهای صورت گرفته در زمینه تولید واکسن کرونا در کشورمان اظهار داشت: در کنار ساخت واکسن واردات واکسن برای گروه های در معرض خطر را در دستور داریم که یکی از با اهمیت ترین این گروه ها جانبازان با ریسک بالای بیماری و والدین شهدا هستند.
منبع:

1399/11/02
23:21:25
0.0 / 5
1124
تگهای خبر: خدمات , رمان , همایش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴