رئیس صداوسیما:

آمریكا روزی ۴۰۰۰ كشته بر اثر كرونا دارد

آمریكا روزی ۴۰۰۰ كشته بر اثر كرونا دارد

به گزارش بلک بلاگ رئیس سازمان صداوسیما تاکید کرد: مردم ما باید بازیگری آمریکا را در این برهه از زمان خوب بشناسند؛ رسانه ملی باید مردم را دراین زمینه آگاه کند.


به گزارش بلک بلاگ به نقل از روابط عمومی صداوسیما، عبدالعلی عای عسکری در ارتباط ویدئو کنفرانسی با مدیران کل مراکز صداوسیما که بمنظور تشریح اقدامات معاونت امور استانها و شبکه های استانی در امسال، برقرار شد، اظهار داشت: دشمن در این اوضاع کوشش کرد با القای قحطی و به هم ریختن آرامش مردم، ناامنی در کشور بوجود آورد تا مثل کشورهای دیگر مردم به فروشگاه ها هجوم ببرند، اما رسانه ملی توانست با تهیه گزارش از انبارهای کشور و پخش تبلیغات اجناس فروشگاه ها به مردم اطمینان دهد که دراین زمینه کشور مشکلی ندارد و توطئه آنها خنثی شد.
او با اشاره به راه اندازی مدرسه تلویزیونی ایران بلافاصله بعد از تعطیل اعلام شدن مدارس اظهار داشت: رسانه ملی در مدت کوتاهی توانست خلأ به وجود آمده ناشی از تعطیلی مدارس را پر کند و این با تلاش همکاران شبکه آموزش و دیگر شبکه ها ممکن شد و تا حالا ادامه دارد.
وی سپس با اشاره به آموزش های صداوسیما در زمینه پزشکی، خودکنترلی و سبک زندگی، اظهار داشت: از زمان شروع بیماری کرونا تا حالا رسانه ملی توانسته است نقش مؤثری در کنترل بیماری داشته باشد؛ این تأثیر در مناسبت هایی مثل روز طبیعت، ترغیب مردم به ساخت ماسک در خانه و تشویق کارخانه های تولید وسایل بهداشتی به تولید محلول ضدعفونی به خوبی مشخص بود.
رئیس صداوسیما تغییر در رفتار اجتماعی را در شرایطی مثل همه گیری بیماری هایی که درمان مشخصی ندارند، از کارکردهای رسانه های عمومی دانست و اظهار داشت: نقش رسانه های عمومی در کنترل اپیدمی ها قابل تحقیق و جهانی است؛ رسانه ای در این شرایط بهتر می تواند اثرگذار باشد که همراه دولت و قوای حاکمیتی باشد تا با هماهنگی بتوانند اوضاع را تحت کنترل درآورند.
او با اشاره به اینکه آمریکا با همه زیرساخت های اقتصادی در این اوضاع روزی ۴۰۰۰ کشته بر اثر کرونا دارد، اظهار داشت: ترامپ حالا بیش از ۳۰۰۰ میلیارد کسری بودجه دارد، اما ما در ایران در وضعیت نابرابر تحریم توانسته ایم بدون کمبودی در زمینه بهداشت و درمان، آمار بیماری را کاهش دهیم و این نشان دهنده عزم مردم ایران و رسانه ملی که جزئی از این مردم است، برای عبور از چنین شرایط سختی است.
رئیس سازمان صداوسیما با اشاره به عملکرد این رسانه در مناسبت هایی چون سالگرد ارتحال امام (ره)، محرم، رمضان و شب های قدر و اربعین، از تشییع با شکوه سردار سلیمانی یاد کرد و اظهار داشت: نمایش این حضور مردم وظیفه ای بود که ما باید زینب وار برای مردم دنیا روایت و صحنه های تاریخی بی نظیر این حماسه را ثبت و ضبط می کردیم که الحمدلله با تمام وجود و با تلاش همکارانم، این کار را انجام دادیم.
وی ادامه داد: در همه این مقاطع حساس زمانی که مردم باید شیوه نامه های بهداشتی را رعایت می کردند، رسانه ملی در کف این میدان برای انجام وظیفه خود پای کار بود و ما همکارانی را هم در این راه از دست دادیم که خالصانه تا آخرین لحظه تلاش کردند.
رئیس صداوسیما سپس با قدردانی از مدیران ستادی و مدیران کل و کارکنان مراکز صداوسیما در سراسر کشور اظهار داشت: صداوسیما در طول این مدت کار شجاعانه ای انجام داد و موفق شد؛ من از همه بخش ها در معاونت امور استانها تشکر می کنم که در تمام این لحظات هم پای دیگر بخش های سازمان در میدان تلاش و کار بودند.
او با اشاره به اینکه صداوسیما هم در سطح ملی و با شبکه های سراسری و هم از نمایی نزدیک تر با همان لهجه و رسوم مردم هر منطقه با شبکه های استانی خود با مردم سخن می گوید، اظهار داشت: رسانه های استانی با نحوه ادراکات اهالی هر استان، فرهنگ، سلوک و سوابق تاریخی آنها عجین می شوند و تأثیرشان بر مردم بیشتر می شود.
علی عسکری با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در سخنرانی تلویزیونی سالروز قیام مردم قم در ۱۹ دی امسال اظهار داشت: هرکدام از احزاب آمریکایی راهی را برای دشمنی با ما برمی گزینند و یکی از سیاست های حزب دموکرات آمریکا که بعد از جمهوری خواهان روی کار می آیند، ایجاد منازعات قومیتی و مذهبی در میان مردم منطقه است و آنها در زمینه جنگ نرم تبحر خاصی دارند.
وی با اشاره به توان بالای نظامی کشور اظهار داشت: تحرکات اخیر آمریکا در منطقه، نه برای ترساندن ما که از سر انفعال بود و ما بیش از هر زمان دیگری از قدرت در منطقه برخورداریم. این را خود آمریکایی ها با واسطه های مختلف پیغام می دادند که ما نگران حملات احتمالی شما در سالگرد شهادت شهید سلیمانی هستیم و برای همین تحرکاتی داریم.
علی عسکری در آخر با اعلان اینکه مردم باید بازیگری آمریکا را خوب بشناسند و رسانه ملی دراین زمینه باید مردم را اقناع کند، اظهار داشت: رسانه ملی در فضای مجازی که عرصه تاخت وتاز دشمن است نیز باید فعالانه عمل کند و در آگاهی بخشی کوشا باشد.
در این جلسه همین طور مدیران کل مراکز مختلف گزارشی از کارهای خود ارائه دادند.
منبع:

1399/10/23
23:13:32
0.0 / 5
970
تگهای خبر: رسانه , رمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲