رئیس شورای فرهنگ عمومی فارس:

شورای عالی قرآنی فارس به زودی ایجاد می شود

شورای عالی قرآنی فارس به زودی ایجاد می شود

بلک بلاگ: فارس نماینده ولی فقیه و رئیس شورای فرهنگ عمومی استان فارس اعلام نمود که ان شاءالله شورای عالی قرآنی فارس تشکیل و زمینه تحول جدی در کارهای قرآنی فراهم می شود.


آیت الله لطف الله دژکام در یکصد و پانزدهمین نشست شورای فرهنگ عمومی فارس که شنبه ۶ دی با سه رویکرد تدوین برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی، خانواده متعالی و ارتقای سیستم صوتی شهری در امتداد آگاهی بخشی در شهر و پدافند غیرعامل به صورت مجازی (وبینار) برگزار شد، بر حمایت خود ار تشکیل و فعالیت شورای عالی قرآنی فارس، اصرار کرد.
به گزارش بلک بلاگ به نقل از دفتر نهادنمایندگی ولی فقیه در فارس، آیت الله دژکام ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س) به مسلمانان و تبریک زادروز حضرت عیسی مسیح(ع) به هموطنان مسیحی و دیگر مسیحیان جهان، اظهار داشت: شورای فرهنگ عمومی با دیدگاه هماهنگ سازی و ساماندهی کارهای فرهنگی در سراسر استان و خصوصاً شیراز سومین حرم اهل بیت(ع)، رویکرد جدیدی را در پیش روی همگان باز کرده است.
وی اظهار داشت: این شورا در رویکرد جدید خود، تلاش دارد که با سازماندهی، ساماندهی و هماهنگ سازی کارهای فرهنگی، مؤثرتر از پیش بتواند در ساحت فرهنگی در سطح استان موثر باشد.
امام جمعه شیراز اضافه کرد: تدوین برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی فارس، با روشی که در استان فارس انجام شد، نه فقط همه کنش گران فرهنگی سراسر استان را درگیر کرد و تحسین همگان را برانگیخت که امید داریم این شیوه یک الگوی موفق کشوری باشد و بتوانیم همه دیدگاه ها را در آن بگنجانیم و به بیشینه همسویی فرهنگی و تحقق جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی برسیم.
آیت الله دژکام اشاره کرد: طرح خانواده متعالی نیز بعد از بررسی ها، حالا برنامه ای روشن و پویاست که از دیدگاه بنده همه، جایگاه همه سازمان ها در این برنامه به درستی چینش شده است.
او افزود: شورای عالی قرآن استان فارس نیز ان شاءالله ذیل شورای فرهنگ عمومی استان فارس تشکیل خواهد شد و بنده از ایجاد و سامان یافتن آن حمایت می کنم و سازوکار و ساختار آن، دستور کار جلسه بعدی شورای فرهنگ عمومی استان خواهد بود.
امام جمعه شیراز اظهار داشت: امیدواریم با همسوسازی تشکل های قرآنی در امتداد جامعه سازی قرآنی و با هم افزایی و جلوگیری از موازی کاری ها، شاهد یک تحول جدی در کارهای قرآنی باشیم.
آیت الله دژکام اظهار داشت: بحث ساماندهی تبیلغات شهری نیز در امتداد برطرف شدن نگرانی های کنش گران فرهنگی، اجتماعی و هنری باید در دستور کار جلسه بعدی شورای فرهنگ عمومی باید باشد و الان دغدغه جدی فرهنگی و اجتماعی دراین زمینه وجود دارد.
امام جمعه شیراز اشاره کرد: طرح ایجاد بِرَند شهری با پیگیری شهرداری شیراز نیز در جلسه آتی شورای فرهنگ عمومی ان شالله به بحث گذاشته خواهد شد و امیدواریم روی این طرح، کار کارشناسی جدی صورت گیرد.
منبع:

1399/10/06
23:16:17
0.0 / 5
1039
تگهای خبر: برنامه , سیستم , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳