دبیركل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در كنفرانس جهانی علمای مقاومت؛

قضیه فلسطین از ابتدا تا به امروز نشان دهنده زنده بودن و پویایی امت اسلامی است

قضیه فلسطین از ابتدا تا به امروز نشان دهنده زنده بودن و پویایی امت اسلامی است

به گزارش بلک بلاگ دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اعلان اینکه قضیه فلسطین از ابتدا تا به امروز نشان دهنده زنده بودن و پویایی امت اسلامی است، گفت: زندگی بدون مقاومت امکان ندارد چونکه جامعه بدون مقاومت، مصونیت طبیعی را که خداوند سبحان در جان افراد آن القا کرده از دست خواهد داد.


به گزارش بلک بلاگ به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی طی سخنانی در ششمین کنفرانس جهانی علمای مقاومت که به صورت مجازی برگزار شد، با اشاره به آیه شریفه «الَّذِینَ یُبَلِّغُونَ رِسَالَاتِ اللَّهِ وَیَخْشَوْنَهُ وَلَا یَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّهَ وَکَفَی بِاللَّهِ حَسِیبًا»، گفت: انتخاب عنوان «انتفاضه امت در مواجهه با توطئه های نرمال سازی و پروژه های نابودی مسأله فلسطین» برای این کنفرانس عنوانی مناسب در امتداد اهداف اتحادیه جهانی علمای مقاومت است، آن هم در شرایطی که دشمن گمان می کند، مقاومت امت رو به انزواست و با غرور احمقانه ای اهتمام بر اجرای طرح های خود در زمینه نرمال سازی روابط و تسویه مسأله فلسطین دارد.

وی ادامه داد: مقاومت مدرسه ای است که یک مسلمان از زمان آگاهی نسبت به خود و مسئولیت های بشر دوستانه اش به آن وارد می شود، در این مدرسه آموزش می بیند که دائما در حال مقابله با شیاطین جن و انس و دشمنان آشکار و نهان است، می آموزد که در راه پروردگار تلاش کند و بالاخره با او دیدار خواهد کرد، می آموزد که لازم است مسیر عزت را بپیماید هرچند پر از خطر باشد، می آموزد که اگر خواهان عزت باشد، عزت در نزد خداست و به هرکسی به غیر خدا افتخار کند، خوار می شود. سپس در تمام مراحل زندگی اش مطمئن می شود که اگر خداوند متعال را یاری رساند، خدا هم او را یاری می رساند و عاقبت به خیری از آنِ پرهیزکاران است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به اینکه قضیه فلسطین از ابتدا تا به امروز نشان دهنده زنده بودن و پویایی امت اسلامی است، اظهار نمود: زندگی بدون مقاومت امکان ندارد، چونکه جامعه بدون مقاومت، مصونیت طبیعی را که خداوند سبحان در جان افراد آن القا کرده از دست خواهد داد. امروز تمام تلاشهای آشکار و مخفیانه دشمنان بشریت با هدف تضعیف این مصونیت طبیعی و فراهم کردن زمینه حمله جرثومه های مرئی و نامرئی به بدنه امت اسلامی است.

وی ادامه داد: روشهای مورد استفاده دشمن از گرایش دادن جوانان جامعه ما به سمت الگوهای سراب گونه و انحراف آنان از خداوند واحد آغاز می شود؛ این دقیقا همان چیزی است که ما از طرحهای برنامه ریزی شده دشمن برای بسط انحراف اخلاقی، انتشار روحیه یأس و ناامیدی، گرسنه نگه داشتن جوامع و مشغول کردن آن به کوشش برای دستیابی به قوت روانه اش می بینیم و همه اینها مقدمه ای برای حمله شیاطین جن و انس یا همان جرثومه های مرئی و نامرئی هستند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به اینکه علمای مقاوت علمایی هستند که روح حیات را در کالبد جامعه می دمند تا در مقابل چالشها شکست نخورد، اظهار داشت: علمای مقاومت، علمای حیات و علمای رسالت های آسمانی برای احیای «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ اسْتَجِیبُواْ لِلّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاکُم لِمَا یُحْیِیکُمْ» هستند؛ حقیقتا آنها پیامهای خداوند متعال را ابلاغ می کنند و از کید طاغوتیان و اذناب آنان که به کشتار بشریت و تروریسم می پردازند، هراسی ندارند. علمای مقاومت داعیان وحدت و همبستگی و اتحاد هستند و جبهه ای که با علمای مقاومت خصومت ورزد جبهه ای شکست خورده و عاملی برای تفرقه و پراکندگی و به وجود آمدن درگیری ها و جنگ های خونین است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تاکید کرد: تقریبی که مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به آن دعوت می کند جز در سایه مقاومت میسر نمی گردد. فضای مقاومت پیوسته حاکم و ساری بود تا حدی که شعار عصر حاضر در میدان، وحدت و همکاری بین نهادها، مؤسسات، سازمان ها و گروه های وحدت طلب برمبنای وطن، اسلام یا برمبنای وحدت هدف، بعنوان هدفی بی طرفانه بود؛ در زمینه تقریب هم در قاهره در نیمه اول قرن گذشته دار التقریب با پروژه ای عظیم و با اعضای خود از مذاهب اسلامی مختلف شروع به کار کرد.

شهریاری افزود: هرگاه صدای مقاومت بلند می شود صدای تقریب و وحدت نیز بلند می شود و بالعکس؛ جالب است بدانید ماهراخرس اسیر فلسطینی که به اعتصاب غذای خود تمام کرد و از زندان خارج شد بر ضرورت وحدت در صحنه فلسطین و ارتباط عمیق بین روحیه مقاومت و وحدت تاکید کرد. این امر را در دایره ای بزرگتر یعنی جمهوری اسلامی ایران از بدو تأسیس آن به وضوح مشاهده می نماییم که مسأله وحدت از مقاومت جدا نیست.

وی با اشاره به اینکه اتحادیه علمای مقاومت مسئولیت مهمی برای آشکار سازی چهره خصمانه تاجران اسلحه و دشمنان بشریت دارد، اضافه کرد: امروز فجیع ترین تروریست های تاریخ و دشمنان بشریت تلاش دارند بین مقاومت و ترور، خلط مبحث کنند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تاکید کرد: لازم است امت اسلام و بلکه بشریت را با ابزارهای خردمندانه و حکیمانه و زیبا، به روحی که پروردگار جهان در آنها دمیده است فراخوانیم، تا از ظلمات به سمت نور رهنمون شوند و خون زندگی در رگ های آنها جاری شود؛ در این صورت است که پروژه های نرمال سازی و دیگر پروژه های ننگین و شکست خورده بیش از پیش مردود اعلام می شود، چونکه خواری و ذلت در جامعه بیدار و هوشیاری که برای عزت و کرامت خود به پا خواسته است، جایی ندارد.

شهریاری تصریح کرد: خداوند متعال از هر گامی که به سمت عزت و حیات برداشته شود، حمایت می کند و به فضل خود آنرا یاری می رساند. اما هر قدمی که به سمت ذلت و تسلیم برداشته شود، ننگ و خواری عاملان آنرا به دنبال خواهد داشت واین همان چیزی است که واقعیت ها و سنن تاریخی بر آن تاکید دارد. اتحادیه علمای مقاومت، نهادی رقیب برای مؤسساتی که داعیه عزت مسلمانان و مقابله با عاملان ذلت وخواری آنان را دارند نیست، بلکه حامی و پشتیبانی برای همه آن مؤسسات است و به دوری از ذلت و خواری و کشیده شدن به سمت کید و نفاق دشمنان تفرقه جو و کسانی که به دنبال ایجاد شکاف و پراکندگی بین اجزای امت هستند، فرا می خواند.
منبع:

1399/09/24
23:54:31
5.0 / 5
3577
تگهای خبر: برنامه , فراخوان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱