توسط انتشارات سوره مهر

زندگی­نامه برادران نخجوانی منتشر گردید

زندگی­نامه برادران نخجوانی منتشر گردید

بلك بلاگ: زندگی­نامه حاج محمد و حاج حسین­ آقا نخجوانی، مشاهیر معاصر آذربایجان با قلم صادق حجتی در قالب شخصیت ­های مانا منتشر گردید.به گزارش بلک بلاگ به نقل از مهر، مجموعه پژوهشی «شخصیت های مانا» با هدف ارائه الگوهای موفق، به زندگی شخصیت های نیک نامی می پردازد که در عرصه دانش، فرهنگ، سیاست و اجتماع در ایران معاصر زیسته و درگذشته اند.
این مجموعه که برای عموم مخاطبان به ویژه جوانان و دانشگاهیان تهیه شده برآیند احساس ضرورتی است که در پهنه ارائه آثار دقیق و مستند از زندگانی افراد تأثیرگذار پدید آمده است. از اینرو پژوهشگران دفتر ادبیات انقلاب اسلامی حوزه هنری که تجربه ای در شرح حال نویسی داشتند، گروهی را با عنوان شخصیت های مانا تشکیل دادند.
این گروه یکصد تن از شخصیت های مشهور یا کم آوازه معاصر را برگزید تا در مجموعه ای به شرح احوال، فعالیت ها، آرا و اندیشه ها، آثار و دیگر تکاپوهای زندگی شخصیت های مورد نظر پرداخته، آنان را به شیوه محققانه، علمی و مستند، در حدود یکصد صفحه، به مخاطبان معرفی کنند.
دو شخصیت برجسته فرهنگی، حاج محمد و حاج حسین آقا نخجوانی در طول حیات پربرکت خود منشأ و مصدر بسیاری خدمات و آثار علمی باارزش بوده اند. برادران نخجوانی از کتاب شناسان فاضل، ادیبان و نویسندگان توانا و مترجمان خوش ذوق و قریحه اند و آثار قلمی بهادار ای از خود به یادگار گذاشته اند.


منبع:

1399/08/30
22:38:04
5.0 / 5
909
تگهای خبر: خدمات , فرهنگی , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳