توسط انتشارات سروش

كتاب روان شناسی در سینمای هالیوود به چاپ دوم رسید

كتاب روان شناسی در سینمای هالیوود به چاپ دوم رسید

به گزارش بلك بلاگ چاپ دوم كتاب روان شناسی در سینمای هالیوود تألیف اسكیپ د. یانگ با ترجمه‌ی سیده فاطمه موسوی و لیلا گنجی از جانب انتشارات سروش منتشر و روانه بازار نشر شد.به گزارش بلک بلاگ به نقل از مهر، کتاب «روان شناسی در سینمای هالیوود»، به اهمیت سینما و استفاده آن از روان شناسی خصوصاً در سینمای هالیوود پرداخته است و استفاده سینمای حرفه ای از روان شناسی را بعنوان یک اصل مسلم و ضرورتی هنری به خوبی مطرح کرده است. این اثر اولین کتاب مدون در حوزه تلفیق رویکردهای روان شناختی و مطالعات عرصه فیلم سازی است. تلفیق خوب مباحث سینما و موضوعات روان شناختی، به منزله دو بال محتوایی و ساختاری، سینمای اثرگذار را مطرح می سازد. موضوعاتی چون: نماد در فیلم، رفتار انسان ها در سینما، کهن الگوها و تعارضات فردی و اجتماعی، تأثیر نمایش در بهبود اختلالات روانی، هیجان دهی، درک روایی فیلم، برانگیختگی هیجانی و انگیزشی، الگوسازی و شکل دهی رفتار، تغییر نگرش و ایجاد تصورات قالبی و باورها و استفاده از فیلم برای روان درمانگری فردی و جمعی، همچون موضوعاتی هستند که در این کتاب درباره آنها بحث شده و تعامل نزدیک سینما و روان شناسی را به رخ کشیده است.
هدف این کتاب آشنا کردن دانشجویان رشته فیلم سازی با مفاهیم و مضامین روان شناختی موجود در فیلم های سینمایی و چگونگی کاربرد روان شناسی در فیلم سازی از یک سو، و ارائه دیدگاه به مخاطبان و متخصصان سلامت روان برای نگریستن به فیلم های سینمایی از زاویه‌ی روان شناختی، از طرف دیگر است.
چاپ دوم این اثر در ۳۷۹ صفحه‌ی وزیری، شمارگان ۵۰۰ نسخه و با قیمت ۶۰.۰۰۰ تومان توسط انتشارات سروش در اختیار علاقمندان به مباحث این حوزه قرار گرفته است.

5.0 از 5
1399/08/24
14:37:22
1149
تگهای خبر: رمان , سینما , فیلم , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲