توسط انتشارات نشر داستان

عشق در روزگار غریب منتشر گردید

عشق در روزگار غریب منتشر گردید

كتاب عشق در روزگار غریب تألیف نادیه جعفری منتشر گردید.به گزارش بلک بلاگ به نقل از مهر، کتاب عشق در روزگار غریب تألیف نادیه جعفری توسط انتشارات نشر داستان چاپ و انتشار یافته است.
در بهار سال ۱۲۸۴ هجری شمسی همزمان با نوامبر سال ۱۹۰۵، یک سال قبل از فرمان مشروطه، وقتی که ایران در چنگال فقر فراگیر و رکود اقتصادی گرفتار بود، عده ای راهزن از مرزهای شمال شرقی کشور واردشده و تعدادی از زنان و کودکان را به اسارت بردند. ربودن زنان و اطفال و فروش آنها در آن سوی مرز، سبب تهییج اذهان جامعه و تسریع در امضای فرمان مشروطه گردید.»
این داستان بر طبق این واقعه نوشته شده است. تمامی شخصیت های آن تخیلی هستند و هرگونه شباهت اسمی تصادفی است.
در قسمتی از کتاب آمده است:
تاریکی بیابان را پشت سر گذاشتند و به عشق آباد رسیدند. چراغ های شهر روی ستون های چوبی اینجا و آنجا روشن بودند. شهر هنوز زمزمه ی بیداری داشت و صدای سم اسب ها و درشکه ها به گوش می رسید. مردان ترکمن جلوی کافه بایرام ایستادند. آق اویلی خود به تنهایی هفت همراه داشت. همراهان او عده ای جوان و میانسال با چهره های جدی و جنگجو بودند که خنجر در شال کمر داشتند. آنها حافظ و آنه مراد را احاطه کرده بودند تا مبادا بگریزند. دو نفر از کارکنان کافه، زیر بغل های یک سرباز روس مست را گرفته و از کافه بیرون آوردند. مرد روس حالش به هم خورد و آغاز به استفراغ کرد. کافه چی ها متوجه ده سوار ترکمن شدند که میان تاریکی و روشنایی روبروی آنها ایستاده بودند
کتاب عشق در روزگار غریب تألیف نادیه جعفری، در ۵۰۰ نسخه، رقعی ۱۴۵ صفحه توسط انتشارات نشر داستان، به قیمت ۳۵ هزار تومان چاپ و انتشار یافته است.


3.3 از 5
1399/08/19
15:21:41
1759
تگهای خبر: داستان , رمان , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
امید:
کتابی با نثر زیبا. پیشنهاد میشود.
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳