با حضور رایزنان فرهنگی؛

نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری ایران در تركمنستان

نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری ایران در تركمنستان

به گزارش بلك بلاگ نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری ایران با حضور رایزنان فرهنگی كشورهای ازبكستان، قزاقستان، تركیه، افغانستان، آذربایجان به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد راه اندازی شد.به گزارش بلک بلاگ به نقل از مهر، در آستانه روز جهانی جهانگردی و آغاز هفته گردشگری در ایران، نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری کشورمان با حضور رایزنان فرهنگی کشورهای ازبکستان، قزاقستان، ترکیه، افغانستان، آذربایجان، نمایندگان شرکت های گردشگری ترکمنستان و علاقه مندان ترکمنی در محل رایزنی فرهنگی ایران در عشق آباد راه اندازی شد.
عباس ارباب خالص، سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان اظهار داشت: در شرایط فعلی حاکم بر ارتباطات میان کشورها، برگزاری این نمایشگاه از جانب رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان با هدف آشنایی با ظرفیت های فراوان موجود در عرصه صنایع دستی و گردشگری کشورمان صورت گرفته و گامی نخست برای آغاز همکاری در این حوزه بخصوص میان ایران و ترکمنستان به حساب می آید.
وی اظهار داشت: ما آمادگی داریم میزبان نشست هایی با نمایندگان فرهنگی کشورهای حاضر در این مراسم و با محوریت گردشگری در میان کشورهای منطقه در محل سفارت جمهوری اسلامی ایرن در ترکمنستان باشیم تا هماهنگی های لازم را برای رونق گردشگری در شرایط بعد از گذار از دوران فراگیری بیماری کرونا در جهان انجام دهیم و زمینه ساز رونق این صنعت میان کشورهای منطقه بخصوص ایران و ترکمنستان باشیم.
رضا خانیان رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان هم اظهار داشت: نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری کشورمان در عشق آباد به منظور گرامیداشت روز جهانی گردشگری و هم به مناسبت بیست ونهمین سالروز استقلال ترکمنستان و با عنایت به تأکیدات قربانقلی بردی محمد اف، رئیس جمهور ترکمنستان برای توجه به عنصر فرهنگ در روابط فرهنگی ترکمنستان با همسایگان بر پا شده است.
وی اضافه کرد: لزوم آشنایی بیشتر هر دو کشور ایران و ترکمنستان با ظرفیت های موجود در عرصه صنایع دستی و گردشگری با عنایت به اشتراکات فراوان تاریخی و فرهنگی دو کشور، از اهداف اصلی برگزاری این نمایشگاه بوده است.
در ادامه این مراسم، کلیپ هایی از جاذبه های گردشگری و صنایع دستی ایران و ترکمنستان به نمایش درآمد که با استقبال حاضران روبرو شد. همینطور علاقه مندان ترکمنی مقالاتی در مورد جاذبه های گردشگری و هنر صنایع دستی در ایران و ترکمنستان برای حاضران خواندند که در انتها مراسم با اهدای جوایز از آنان تقدیر به عمل آمد.
در این نمایشگاه صنایع دستی متنوع ایرانی همچون فیروزه کوبی، مینا کاری، خاتم کاری، سفال، کاشی، تابلوهای مینیاتور، قلمکاری، ترمه، شیشه و آبگینه و هم تصاویری از اماکن گردشگری کشورمان در معرض بازدید علاقه مندان قرار دارد. همچنین، کلیپ های ساخته شده توسط رایزنی فرهنگی کشورمان به این مناسبت برای بازدید کنندگان به نمایش در می آید. این نمایشگاه به مدت یک هفته در محل رایزنی فرهنگی کشورمان در عشق آباد، آماده بازدید علاقه مندان خواهد بود.

1399/07/06
20:53:58
5.0 / 5
1535
تگهای خبر: رمان , شركت , فرهنگی , مراسم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱