نامزدهای اولیه جایزه ادبی فمینا عرضه شدند

نامزدهای اولیه جایزه ادبی فمینا عرضه شدند

تعداد ۱۷ رمان فرانسوی و ۱۴ رمان خارجی بعنوان نامزدهای جایزه ادبی فمینا در فرانسه انتخاب شدند.


به گزارش بلک بلاگ به نقل از فیگارو، در بخش رمان های خارجی، نازنین حضار نویسنده ایرانی کانادایی با کتاب «آریا» یکی از نامزدهای اولیه جایزه فمینا است.
«نیکی بویز» نوشته «کلسن وایتهد» نویسنده برنده پولیتزر در کنار «الیت، زندگی نرمال» نوشته «ماریا کاردوسو»، «چرک آمریکایی» نوشته «ژنین کامینس»، «تنهایی» نوشته «لوسی المان»، «قلمرو رفیع» نوشته «یا گیاسی»، «بخشش ها» از «کران میلوود هارگریو»، «هزینه زندگی کردن و آن چه نمی خواهم بدانم» به قلم «دبورا لوی»، «فلوریولژوم سمی» از «آنالنا مک کافی»، «نامحدود» نوشته «کالوم مک کان»، «بتی» از «تیفانی مک دنیل»، «بازگشت به تاکستان مارتا» نوشته «ریچارد روسو» و «مسیر پاتاگونیا» از «ادواردو فرناندو وارلا» دیگر نامزدهای بخش رمان های خارجی این جایزه ادبی هستند.
در بخش رمان های فرانسوی هم «دیدیه بلوند» با رمان «کتاب آدرس بعضی از شخصیت های داستانی ادبیات»، «تیری کلرمون» با رمان «باروکو بوردلو»، «ماری-هلن لافون» با کتاب «داستان پسر» در کنار آثاری از «میگل بونفوی»، «سارا چیچه»، «سرژ جانکور» و «لولا لافون» همچون نامزدهای اولیه جایزه ادبی فمینا هستند که برندگان آن روز سوم نوامبر (۱۳ آبان ماه) معرفی می گردند.
جایزه «فمینا» در سال ۱۹۰۴ از جانب گروهی از نویسنده های زن فرانسوی با همکاری مجله «فمینا» افتتاح شد. «آنتوان دوسنت اگزوپری» سرشناس ترین نویسنده برنده این جایزه است که در سال ۱۹۳۰ برای «پرواز شبانه» موفق به دریافت آن شد.
منبع:

5.0 از 5
1399/06/26
11:51:56
1362
تگهای خبر: جایزه , داستان , رمان , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲