توسط انتشارات عهد مانا؛

كتاب كیمیاگر به چاپ بیستم رسید

كتاب كیمیاگر به چاپ بیستم رسید

به گزارش بلك بلاگ رمان كیمیاگر نوشته رضا مصطفوی همزمان با سالروز میلاد امام موسی كاظم (ع)، توسط انتشارات عهد مانا به چاپ بیستم رسید.به گزارش بلک بلاگ به نقل از مهر، کتاب «کیمیاگر» نوشته رضا مصطفوی همزمان با سالروز میلاد امام موسی کاظم (ع)، توسط انتشارات عهد مانا به چاپ بیستم رسید. چاپ اول این کتاب اردیبهشت ۹۸ ارائه شد و حالا نسخه های چاپ بیستمش راهی بازار نشر شده اند.
کیمیاگر، دربرگیرنده یک روایت تاریخی است که در دوران امام موسی کاظم(ع) رخ داده و ابوالفتوح رازی، از عالمان قرن ششم، آنرا در آثار خود نقل کرده است. این داستان که رضا مصطفوی، آنرا در چارچوب یک رمان تاریخی به نگارش درآورده، ماجرای جستجوگر جوانی است که برای یافتن کیمیا وارد شهر بغداد می شود؛ بغدادی که اخیرا بنا شده و پایتخت خلافت عظیم عباسیان است. در دوره عباسیان، کرسی های مناظره برپا می شده و پیروان ادیان و مذاهب گوناگون، در این مجالس به مناظره می نشسته اند و گاهی این مجالس، ابزاری برای تفتیش اعتقاد مسلمانان، بخصوص شیعیان و قلع و قمع آنان بوده است.
کیمیاگری که قهرمان داستان پیش رو به دنبال او آمده، در یکی از این مناظرات تاریخی، ولایت امیر مؤمنان را اثبات می کند و خود و اطرافیان را گرفتار چالش هایی می کند؛ حسنیه که زمانی شاگرد امام صادق بوده، کیمیاگری است که دانش خویش را از امام صادق(ع) آموخته است.
داستان کیمیاگر، بن مایه اثبات حقانیت غدیر را دارد. این کتاب اولین اثر داستانی مصطفوی است که پیش از این، به چاپ آثار پژوهشی در حوزه تاریخ مبادرت داشته است. وی در رمان خود، یکی از مناظرات اصیل کلامی شیعه را با روشن کردن زوایای تاریخی آن در چارچوب قصه مطرح کرده است.
این کتاب با ۱۳۶ صفحه و قیمت ۱۹ هزار تومان انتشار یافته است.


منبع:

5.0 از 5
1399/05/20
22:41:52
2036
تگهای خبر: داستان , رمان , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴