با حكم فاضل نظری

سید حسین خادم حسینی نایب رئیس شورای نظارت بر اسباب بازی شد

سید حسین خادم حسینی نایب رئیس شورای نظارت بر اسباب بازی شد

به گزارش بلك بلاگ رئیس هیات مدیره و مدیرعامل كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان با صدور حكمی سیدحسین خادم حسینی را بعنوان نائب رئیس شورای نظارت بر طراحی، ساخت و توزیع اسباب بازی منصوب نمود.به گزارش بلک بلاگ به نقل از مهر، فاضل نظری در این حکم در چند محور بر لزوم تقویت و فرآیندسازی به منظور ایفای بهتر نقش کنترلی و نظارتی شورا و بازبینی در فرآیندهای تحقق آن، حمایت ویژه از طراحی، تولید و توزیع هدف مند اسباب بازی های ملی در کشور بخصوص در سال جهش تولید، توجه ویژه به نظارت ضابطه مند بر اصول و ارزش های فرهنگ ایرانی اسلامی در ارتباط با این صنعت، تشکیل و تقویت شوراهای تخصصی قانونی و اثرگذاری بر هماهنگی منطقی بین شاخصهای نظارت در این شورا با ملاک های صدور مجوز و انتشار محصولات جانبی فرهنگی (هم چون انیمیشن های غیر ایرانی) در دیگر نهادهای فرهنگی تاکید کرده است.
رئیس شورای نظارت بر اسباب بازی کشور در این حکم از خادم حسینی خواسته است برای تحقق و توسعه زیر ساخت های اداری، حقوقی و قانونی پیشبینی شده برای این شورا از جانب شورایعالی انقلاب فرهنگی هم تلاش کند.
فاضل نظری در حکم خادم حسینی ابراز امیدواری کرده است که از رهگذر تلاش عالمانه با ملاحظه سیاست های کلان فرهنگی کشور و همکاری با مسؤلان ذیربط در راه هم افزایی و تحقق اهداف این شورا قدم های مؤثری برداشته شود.
سیدحسین خادم حسینی پیش از این بعنوان مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی کانون مشغول به فعالیت بود. بر طبق این گزارش اساس نامه شورای نظارت بر ساخت و واردات و صادرات اسباب بازی در سال ۱۳۷۶ به پیشنهاد کانون پرورش فکری در دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور تصویب و در نهایت با تصویب در شورایعالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۷۷ به مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ابلاغ گردید.
دبیرخانه این شورا در کانون قرار دارد و هدف آن ساماندهی صنعت اسباب بازی از راه حمایت، هدایت و نظارت بر طراحی، ساخت، واردات و توزیع اسباب بازی کودکان تعیین شده است.

1399/05/17
21:27:29
5.0 / 5
2229
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵