در گزارش بلك بلاگ مطرح شد؛

روایت خبرنگار العالم از احساس دین به حاج قاسم

روایت خبرنگار العالم از احساس دین به حاج قاسم

به گزارش بلك بلاگ خبرنگار سوری شبكه تلویزیونی العالم عنوان نمود كه نسبت به حاج قاسم سلیمانی احساس دین می كرده و بعنوان یك شهروند سوریه سردار سلیمانی را هم وطن خود می داند.به گزارش بلک بلاگ به نقل از مهر، باسل کعده متولد سوریه و حدود هشت سال است که در ایران حضور دارد. او بیشتر از پنج سال است که بعنوان خبرنگار در شبکه «العالم» فعالیت می کند.
وی با اشاره به روز خبرنگار در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: خبرنگار کسی است که نکات ریز و ابعاد آنرا می داند، اطلاعات را به اندازه یک اقیانوس با عمق ۱۰ سانت می بیند و وقتی با مبحث جدیدی مواجه می شود عمق اطلاعات خویش را در این حوزه بیشتر می کند.
خبرنگار شبکه العالم درباره خصوصیت یک خبرنگار خلاق اظهار داشت: این مورد بستگی به نوع نگاه هرکسی به مبحث دارد. یک خبرنگار باید مهارت لازم را برای دید صحیح و کامل به مبحث داشته باشد، زاویه ای که معمولاً از نگاه بقیه افراد یک جمع یا جامعه دیده نمی گردد.
کعده درباره مهمترین کار گزارشی خود توضیح داد: اول لازم است بگویم با این که مثلاً من و حاج قاسم سلیمانی متعلق به یک کشور نیستیم اما من بعنوان یک سوری حاج قاسم را هموطن خود می دانم و مطمئنم یک عراقی آزاده هم حاج قاسم را هموطن خود احساس می کند و باقی مردم آزاده کشورهای مختلف هم همینطور.
این خبرنگار سوریه ای افزود: از لحظات اول شنیدن خبر شهادت سردار قلب ها، دفتر تهران شبکه العالم با تمام نیرو و توان تلاش کرد با پوشش لحظه به لحظه بازتاب های این خبر در تهران و باقی شهرستان های ایران به بهترین نحو، حال و هوای ایران را به مخاطبان عرب زبان منتقل کند. در واقع نسبت به حاج قاسم شهید احساس دین می کردم و تلاش می کردم بتوانم تمام توانم را برای پوشش هرچه بهتر این خبر ناگوار و بازتاب های آن به مخاطب به کار گیرم. مراسم تشیع سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در تهران و قم یکی از آن روزهای فراموش نشدنی من در عرصه خبرنگاری بود.
وی درباره کار کردن در شبکه العالم بعنوان یک رسانه بین المللی عنوان کرد: شبکه العالم بعنوان یکی از شبکه های شناخته شده در حوزه خبر در بسیاری از کشورهای عربی مخاطب دارد و بعنوان یک شبکه مرجع توانسته خویش را ارائه کند، بنابراین بخصوص در سال های اخیر کار کردن در این شبکه را یک تکلیف شرعی می دانم.
این خبرنگار سوری درباره حضور خبرنگاران برون مرزی در مناطق جنگی توضیح داد: من خودم از کشوری آمدم که متاسفانه حدود ۱۰ سال درگیر جنگ ناخواسته بوده پس مبحث جنگ را کاملاً لمس کرده و حس می کنم. بعنوان خبرنگار در مناطق جنگی نبودم ولی جنگ را با پوست و خونم لمس کردم.
وی درباره شناختش نسبت به مخاطب برون مرزی اظهار داشت: رسالت خبرنگار یک رسالت مشخص و رساندن حقایق به مخاطب است و از آنجا سخت تر می شود که شما باید حقایق کشور ایران را برای مخاطبی توضیح بدهید که شناخت کاملی به ایران ندارد و در خیلی از موارد آشنایی مخاطب با ایران از راه رسانه های معاند است. در چنین شرایطی ما باید صداقتمان را به مخاطب از راه نوع بیان و چگونگی برخورد با مسائل ثابت نماییم تا بتوانیم ایران واقعی را به جهانیان بشناسانیم.
کعده در انتها تصریح کرد: هم در این زمان بازخوردهای مخاطبان مثبت بوده و هم از بودن در ایران همواره خاطرات خوب داشته ام و علیرغم دوری از خانواده، در اینجا احساس غربت نکرده ام.


منبع:

1399/05/17
13:18:48
5.0 / 5
2034
تگهای خبر: رسانه , مراسم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳