خانه كتاب و ادبیات ایران اعلام كرد؛

بیش از ۶۵۰كتابفروشی به تابستانه كتاب پیوستند

بیش از ۶۵۰كتابفروشی به تابستانه كتاب پیوستند

بلك بلاگ: موسسه خانه كتاب و ادبیات ایران اعلام نمود با باقی ماندن یك روز از مهلت ثبت نام در طرح تابستانه كتاب 99، بیش از 650 كتابفروشی به این طرح پیوسته اند.به گزارش بلک بلاگ به نقل از مهر، با باقی ماندن یک روز از مهلت ثبت نام کتابفروشی ها در طرح تابستانه کتاب۹۹، موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران اعلام نمود ۶۵۴کتابفروشی برای فروش کتاب با یارانه۲۰درصدی اعلام آمادگی کرده اند که در مقایسه با طرح بهارانه کتاب ۹۹ افزایش ۲۳درصدی را نشان میدهد.
چهاردهمین دوره طرح توزیع یارانه کتاب بوسیله کتابفروشی ها با عنوان «تابستانه کتاب۹۹» از ۱۸ مرداد همزمان با عید غدیرخم کار خودرا آغاز می کند. در این طرح، تهران با ۹۱کتابفروشی، اصفهان با ۷۲کتابفروشی، خراسان رضوی با ۶۹کتابفروشی، قم با ۵۷کتابفروشی پیشتاز سایر استانها در میزان مشارکت کتابفروشی ها هستند.
بین استان های شرکت کننده در این طرح، تابحال استان قزوین با افزایش صد درصدی حضور کتابفروشی ها در مقایسه با طرح بهارانه کتاب در صدر قرار دارد و استان های یزد با ۵۸ و کرمانشاه با افزایش ۵۷درصدی حضور کتابفروشی ها در جایگاه بعدی قرار گرفته اند. همین طور میزان مشارکت کتابفروشی های آذربایجان غربی و کهگیلویه و بویراحمد در طرح تابستانه کتاب نسبت به بهارانه کتاب، افزایش ۵۰درصدی را نشان میدهد. کتابفروشی های خراسان شمالی نیز در این مقایسه ۴۰درصد افزایش داشته اند.
کتابفروشی های سراسر کشور تا فردا پنجشنبه ۱۶مرداد فرصت دارند در طرح تابستانه کتاب۹۹ ثبت نام کنند. اسامی و مشخصات کتابفروشی های عضو طرح «تابستانه کتاب ۹۹» به تفکیک هر استان بر روی پایگاه اینترنتی tarh.ketab.ir قابل مشاهده می باشد. در این طرح که با شعار «کتاب بخوانیم، ایمن بمانیم» تا ۳۰مرداد ادامه خواهد داشت، سقف مجاز خرید برای هر خریدار ۱۵۰ هزار تومان است.
در «تابستانه کتاب۹۹» برای رعایت پروتکل های بهداشتی در شرایط شیوع و گسترش ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، خریدهای غیرحضوری نیز با ثبت اطلاعات مربوطه در پنل از طرف کتاب فروشی ها فراهم گشته است.


منبع:

1399/05/16
23:11:43
5.0 / 5
1965
تگهای خبر: اینترنت , خرید , رمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴