رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:

سلامت مردم در هیات خط قرمز ماست

سلامت مردم در هیات خط قرمز ماست

به گزارش بلك بلاگ رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان این كه تأمین سلامت مردم در هیات های مذهبی خط قرمز سازمان تبلیغات اسلامی است اظهار داشت: برگزاری مراسم دعای عرفه در سرار كشور نمونه ای موفق از برگزاری هیات های مذهبی با رعایت پروتكل های بهداشتی است.


به گزارش بلک بلاگ به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی با اشاره به برگزاری مراسم دعای عرفه در سرتاسر کشور با رعایت پروتکل های بهداشتی اظهار نمود: برگزاری مراسم های مختلف دعای عرفه در کشور با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، مانند مراسم حسینیه هدایت و مراسم مصلای اهواز، نمونه ای از توانایی متدینین برای برگزاری هیات های مذهبی با رعایت پروتکل های بهداشتی است.
وی در ادامه اضافه کرد: تأمین سلامت مردم در هیات های مذهبی ماه محرم و صفر، هدف و خط قرمز ما است ولی در عرفه ثابت شد برگزاری این آئین های مذهبی با رعایت پروتکل های بهداشتی امکان پذیر است و مقصود ما از توانایی برگزاری هیات ها در ماه محرم، چنین اتفاقاتی است.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در انتها اظهار داشت: زمانی که می توانیم شعائر مذهبی و دینی را در کنار رعایت دستورالعمل های بهداشتی حفظ نماییم، سخن گفتن از تعطیلی و حذف مناسک نشان دهنده عدم اطلاع و یا از روی تعمد است.


سازمان تبلیغات اسلامی به دنبال ترویج مدل مراسم عرفه در محرم است

همینطور حجت الاسلام والمسلمین مصطفی جلالی - معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی - اظهار کرد: بعد از برگزاری مراسم مسلمیه که علیرغم سفارش های عرضه شده در جلسات به وزیران محترم کشور و بهداشت و درمان، متاسفانه مشکلاتی را به همراه داشت، این تجربه به دست آمد که باید برای عزاداری های محرم زودتر تدبیری اندیشید.
جلالی اضافه کرد: سازمان تبلیغات اسلامی آمادگی دارد تا به هیات هایی که می توانند مراسم عزاداری ماه محرم را مانند مراسم عرفه برگزار کنند مجوز بدهد. در این صورت ما می توانیم کمک نماییم در هیات هایی که پروتکل های بهداشتی رعایت نمی گردد، نهادهای انتظامی از مراسم ایشان جلوگیری نمایند ولی وقتی مسیر طبیعی بسته شود و کارها زیرزمینی صورت گیرد توقع مدیریت کار بی معنا است.
او اظهار داشت: چنانچه عزاداری های محرم در شهرهای مختلف کشور بخواهد مانند مسلمیه اتفاق بیافتد کار از دست سازمان تبلیغات اسلامی خارج می شود و ما نمی توانیم مسئولیت چنین مراسم هایی را به عهده بگیریم.
معاون سازمان تبلیغات اسلامی افزود: ما حالا در موقعیتی قرار داریم که یا مجوز می دهیم و با رعایت پروتکل ها و دستورالعمل ها هیات ها را در مراسم سال جاری محرم مدیریت می نماییم مثل آنچه در عرفه صورت گرفت یا مانند سلیقه ای عمل کردن در مسلمیه بعضی مسئولین مراسم را تعطیل اعلام می کنند و نتیجه این می شود که بعضی هیات ها در فضاهای غیررسمی و غیرطبیعی کار خویش را انجام می دهند که هیچ کس نمی تواند چنین چیزی را مدیریت کند.
او بیان نمود: با مدیریت مناسب می توان هیات های مذهبی را به رعایت کامل پروتکل های بهداشتی سخت گیرانه تر هدایت کرد که چاره بهتری است مثل آنچه در عرفه صورت گرفت.
منبع:

1399/05/10
23:08:28
5.0 / 5
2190
تگهای خبر: رمان , فرهنگی , مراسم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲